Yüzünüzün Kırışmasına Sebep Olan Hatalar

Yüzünüzün Kırışmasına Sebep Olan Hatalar

Güzelleşmek adına ne yaparsak yapalım; bazı alışkanlıklar uzun vadede bizi üzecek sonuçlara neden olabiliyor. Cildinizin ve yüzünüzün kırışmasını kolaylaştıracak birkaç kötü alışkanlığı merak ediyorsanız. İşte o alışkanlıklar;

Sigaranın sağlığa olan zararlarını bilmeyen yoktur br herkes bunun farkındadır ama kırışıklıklara yol açan en önemli etkenlerden birinin sigara olduğu hiç tereddüt etmeden de söylenebilir.

Yemek yeme alışkanlıklarınızda oldukça önemlidir. Şekerli gıdalar ve işlenmiş ürünler cildiniz için sakıncalıdır.

Cildinizin genç kalmasını istiyorsanız vücudunuza bir iyilik daha yapmanız gerekecek. Alkolden uzak durmalısınız. Alkol cildi kurutur ve hücrelerin yenilenmesinden büyük rol oynayan A vitamini üzerinde olumsuz etkisi vardır. Fazla miktarda alkol tüketimi, cildinizin doğal esnekliğini ve canlılığını kaybetmesine sebep olacaktır.

Mutlaka güneş koruyucu kullanmalısınız. Cildinizi güneşin zararlı ışınlarına karşı mutlaka güneş koruyucu kremlerle korumalısınız.

Makyaj yaptıktan sonra mutlaka cildinizi silmelisiniz. Saatlerce cildinizde günün makyajını taşımamalısınız. Makyajınızı temizleyin ve cildiniz nefes alsın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git