Yüzünüzü Güzelleştiren Porselen Cilt Maskesi

Yüzünüzü Güzelleştiren Porselen Cilt Maskesi

Porselen gibi pürüzsüz ve güzel bir cilde sahip olmak, hiç kuşkusuz bütün kadınların isteğidir.

Bir kadının güzelliğinin ilk dikkat çekici yanı yüzüdür. Kozmetik sektöründeki ürün bolluğu ve estetik operasyonlardaki artış, bunun en önemli göstergesidir.

Bu kadar önem verilen yüz güzelliği, gerekli olan bakımın ve dikkat edilmesi gereken beslenmenin sayesinde herkesi büyüleyebilir.

Ciltteki sivilceleri, yağ beneklerini ve siyah noktaları gideren porselen cilt maskesi, aynı zamanda yüzünüzde oluşan pullanmayı ve kaşıntıyı da giderir. Cildi pürüzsüzleştirerek, porselen gibi bir görünüme sahip olmasını sağlar.

Porselen Cilt Maskesi İçin Gerekli Olan Malzemeler

  • 1 tatlı kaşığı beyaz kil
  • 1 tatlı kaşığı mısır unu
  • 1 tatlı kaşığı el kremi
  • 1 tatlı kaşığı su

Porselen Cilt Maskesinin Yapılışı ve Uygulanışı

Beyaz kil ve mısır unu cam veya porselen bir kabın içine koyularak, içine su ilave edilir ve karıştırılır. Son olarak, hazırlanan karışımın içine krem ilave edilerek, birbirlerine yedirilmesi için iyice karıştırılır. Krem kıvamına gelen maske, göz bölgesi hariç tüm yüze parmak uçları sürülür.

Yüz maskesi, yaklaşık 10 dakika ciltte bekletildikten sonra, masaj yapar gibi dairesel hareketlerle, ılık su ile yıkanarak temizlenir.

Oldukça büyük etkiye sahip olan bu maskeyi, ellerinizin yumuşaklığını sağlamak ve ellerinizde bulunan pürüzleri gidermek için de uygulayabilirsiniz.

Haftada 2 defa uygulayacağınız bu maskeyle; canlı, pürüzsüz ve porselen gibi bir yüze sahip olacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git