Yüzdeki Tüylerden Kurtulmanın Yolları

Yüzdeki Tüylerden Kurtulmanın Yolları

Günümüzde epilasyon her kesimden bireyin ihtiyaç duyduğu bir uygulama oldu. Özellikle yüzdeki istenmeyen tüylerden kurtulmanın püf noktaları merak edilenler arasında ön sıralarda yerini aldı. Dilerseniz, olumlu sonuç veren uygulamaları ele alalım.

Cımbız, epilatör, sir ağda, iple yüzünüzdeki tüylerden kurtulabilirsiniz. Zaman alıcı olsa da düzenli uygulanınca etkili sonuçlar verir. Ayrıca epilasyon öncesi ve sonrası pudra sürmek kızarıklığı azaltacağı gibi işinizi de kolaylaştıracaktır. İşlem sonrası cildinizi nemlendirmeyi unutmayın!

Yüzdeki Tüyler İçin Kür

İhtiyacımız olanlar; 1 yumurtanın akı, 1’er tatlı kaşığı toz şeker ve mısır unu. Cam kasenin içinde yumurtanın akını güzelce çırpın. Diğer malzemeleri de ekleyerek karıştırmaya devam edin. Masaj yaparak yüzünüze sürün. 15 dakika bekledikten sonra yıkayın. Düzenli olarak cildinize uygulayın. Haftada 2-3 kez uygulamalısınız.

Yüzdeki Tüyleri Döken Maske

2 yemek kaşığı leblebi tozu, 1 yemek kaşığı süt kreması, 2 çay kaşığı süt, 1 çay kaşığı zerdeçal bir kasenin içinde karıştırın. Kıvamlı bir hal altıktan sonra yüzünüze sürün. Lif ya da kese yardımıyla ılık suda maskeyi çıkartın. Bir ay boyunca haftada 2-3 kez uygulayın. Sadece tüyleri dökmekle kalmaz; renginizi açar, toksin ve ölü hücreleri cildinizden atar.

Medikal Uygulamalar

Doğal uygulamaların yanında teknolojinin nimetlerinden de yararlanabiliriz. Estetik alanındaki medikal uygulamalar kaliteli ve güvenilir uzmanların elinden çıkınca sağlıklı sonuçlar verir.

Lazer Epilasyon; kıl köklerinin zayıflamasını sağlayarak yüzdeki istenmeyen tüyleri azaltır. Seans uygulaması devam ettikçe istenmeyen tüyler yok olur.

Elektroliz; deri altında tüyleri besleyen hücreler engellenir. Böylece kalıcı epilasyon sağlanır. Tercih sizlere kalmış, istediğiniz sonucu en kısa sürede almanız dileğiyle…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git