Yüzdeki Lekeleri Kapatma

Yüzdeki Lekeleri Kapatma

Yüzde oluşan lekeler genelde hava şartlarına bağlı bir cilt sorunu veya cilt sorunlarından ötürü kaynaklanan bir problemdir. Yüz bölgelerinde meydana gelen lekeler hanımlar için oldukça sıkıntılı bir problemdir. Ciltte oluşan lekeleri yapılan çeşitli cilt bakımı uygulamaları uzunca bir süre fayda veremeyebilir.

Cilt Lekeleri İçin Çözüm

Yaz aylarında güneş ışınlarından kaynaklanan ve ciltte oluşan pigment bozuklukları oldukça rahatsız edici ve cilt için önemli bir problemdir. Bu tür sorunların üstesinden bir nebzede olsun gelebilmek için dışarıya çıktığınızda mutlaka güneş kremi kullanmanız faydanıza olacaktır. Cildiniz için faydalı olan 50 faktörlük krem kullanarak cildinizi güneş ışınlarından korumaya çalışabilirsiniz. Ciltte oluşan lekelerden dolayı bu aşamadan sonra cildinizde akne veya sivilce gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu tür cilt lekeleri genellikle kırmızı renkte oluşmaya başlamaktadır. Esmer bir ten yapısına sahip kişilerde ise bu kahverengi bir renkte meydana gelmektedir.

Yüz Bölgesindeki Lekeleri Gizlemek İçin Ne Yapmalı?

Makyaj yapmadan evvel, kapatıcı özelliğe sahip özel bakım ürünleri temin edilir. Yeşil renkli özel kapatıcı özelliğine sahip ürünlerle kırmızı renge çalan sivilcelerinizi kapatabilirsiniz. Yeşil renkteki kapatıcı ürünü kırmızı ile zıt olduğu için lekeyi gizlemede oldukça başarılıdır. Bu işlemi yaptıktan sonra fondöten sürerek işleme devam edebilirsiniz. Fondöten kullanırken dikkat etmeniz gereken önemli nokta kalın dokulu fondötenlerin kullanmamanızdır, aksi takdirde lekeli bölge daha fazla belirgin olarak ortaya hoş bir görüntü çıkarmayabilir. Fondöten uzun süreli olarak ciltte kaldığı zaman, cilt fondöteni üzerinden atmaya çalışacaktır. Böyle bir durumda ciltteki lekelerin daha fazla meydana çıkması da an meselesidir. Makyaj altına süreceğiniz özel kapatıcı ürünleri ile, gündelik yaşantınıza sorunsuz devam edebilirsiniz.

Güneş Lekelerini Kapatmak İçin Ne Yapmalı?

Sizlere önereceğimiz en önemli madde; Sarı ve alt tonlarına sahip özel kapatıcı ürünleridir. Kullanacağınız bu ürün sayesinde kahverengi rengine sahip bu lekeleri gizleyebilirsiniz. Kullanacağınız vakit güneş lekelerinin olduğu bölgeye dikkatlice ve cilde tamamiyen bütünleştirecek bir şekilde yayınız. Cildinize uygulayacağınız fondöten öncesi bu kapatıcı ürününü dikkatli bir şekilde kullanmanız gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git