Yüz Temizliğinde Yapılan 10 Yanlış

Yüz Temizliğinde Yapılan 10 Yanlış

Güzelleşmek ve kişisel bakımınızı tamamlamak için yüz temizliğinizi aksatmadan özenle yapıyorsunuz. Ancak, bazı önemli noktalar var ki kuruluk, hassasiyet ve matlaşmasına neden olabilir.

1. Cilt tipinize uygun olmayan temizleyici ürünler ciltteki faydalı yağların azalmasına ve hücrelerin de yok olmasına neden olur. Çok yumuşak olan veya sert ürünler ise cildi irite ederken, sağlıksız görünmesine neden olur.

2. Çok sık ve tekrar tekrar yıkamak cildin yağlanmasını hızlandıracaktır. Günde 2 kez yüzünüzü yıkamak kesinlikle yeterlidir. Makyaj yapmadıysanız ya da terlemediyseniz akşamları yatağa yatmadan evvel sadece losyonla temizleyebilir ve ılık su ile yüzünüzü durulayabilirsiniz. Bu sayede cildiniz rahatça nefes alabilecektir.

3. Sıcak suyla yüzünüzü yıkamak cildinizin dengesini bozar ve cildi kurutur. Yağlanmayı da arttırır.

4. Çok sık peeling yapmak ise cilde yarar sağlamaktan çok zarar verir. Haftada en çok 2-3 kez peeling uygulanmalıdır.

5. Yapılan hatalardan biri de cildi sabunladıktan sonra iyice durulamamaktır. Cildi yeterli olarak durulamadığınızda gözenekleriniz kimyasallarla tıkanacaktır.

6. Aldığınız yüz temizleyici ve nemlendirici ürünlerin içerisinde renklendirici, koku verici ve sentetik koruyucu maddelerin olmamasına özen gösterin.

7. Yüzünüzü ıslak şekilde kurularken havluyla bastırarak silmeyin. Yavaş ve nazik hareketlerle nemi almaya çalışın. Havluyu bastırarak kurularken bu şekilde cildinizin esnekliğine zarar verdiğinizi unutmayın.

8. Nemlendiricileri ise yüzünüz tamamen kuruduktan sonra değil de hafif nemliyken uygulayın. Nemli bir cilt nemlendiricileri daha kolay emerek, hapseder.

9. Farklı çeşitte ürünler alıp bir kullanımda mucize beklemek hatadır. Her kullandığınız ürünün karşılığını almak için mutlaka belirli bir süre gerekmektedir.

10. Cildinizi temizlemek için kullandığınız yağların ve diğer ürünlerin doğal ve kaliteli olmasına özen gösterin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git