Yüz Kızarıklıkları İçin Bitkisel Çözümler

Yüz Kızarıklıkları İçin Bitkisel Çözümler

Yüz kızarması birçok nedenden dolayı ortaya çıkabilir. Herhangi bir hastalığın belirtisi olabileceği gibi, utanma, öfke, heyecan ve suçluluk duygusu gibi nedenlerde yüz kızarıklığı oluşmasını sağlar. Bunun nedeni ise duygu değişimi yaşanırken, vücuttaki kanın yüze pompalanmasıdır. Çoğu zaman ciddi bir sebebi olmayan yüz ve yanak kızarıklıkları, bitkisel yöntemlerle kolayca yok edilmektedir.

 

 

 

Yüz Kızarıklığı İçin Bitkisel Öneriler


Çilek Maskesi

Bu yöntemi uygulamak için 1 avuç çileği püre haline getirerek bir kaba alın. Üstüne 2 çorba kaşığı süt kreması ekleyin. Malzemeleri iyice karıştırıp krem kıvamına getirin. Ardından yüzünüzde kızaran bölgeye maskeyi uygulayın. 10 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık suyla durulayın. Bu yöntem cildin dış etmenlerden dolayı oluşturduğu kızarıklıklar üzerinde oldukça etkilidir.

Domates Maskesi
Bir adet büyük boy domatesi soyduktan sonra rendeleyin. Rendelediğiniz domatesi bir kaba alın ve üzerine 1 tatlı kaşığı limon suyu ekleyin. Karışıma 1 tatlı kaşığı yulaf ununu da ekledikten sonra iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı yüzünüzde oluşan kızarıklığın üzerine uygulayın. 5 dakika beklettikten sonra cildinizi ılık suyla iyice durulayın. Domates ve limon maskesinin, haftada 1 kez uygulanması yeterlidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git