Yüz Jimnastiği İle Genç Kalmanın Yolları!

Yüz Jimnastiği İle Genç Kalmanın Yolları!

Bir çok insanda 30’lu yaşlardan itibaren, cildi genç tutmak konusunda endişeli bir süreç oluşmaya başlar. Bunun nedeni cildin yaşlanmaya başlaması ve elastikiyetini kaybetme sürecine girmiş olmasıdır. Ancak doğal ya da kozmetik ürünlerin yanı sıra, evde yapabileceğiniz yüz jimnastiği hareketleriyle cildinizi genç tutmanız mümkün. Yüzdeki her bölgeye özel hareketleri uygulayarak yapabileceğiniz ve çok kısa sürede tamamlayacağınız yüz jimnastiği için, yazımızın devamına göz atın;

 

Göz Çevresi İçin Yüz Jimnastiği

Göz çevresi ilk yaşlanan bölgelerden biridir. Bu nedenle önem verilmesi gereken göz çevresi için, orta ve işaret parmağınızı kullanarak gözlerinizi kaşlarınıza doğru kaldırın. Gözlerinizin gerildiğini hissedince, göz kapaklarınızı açıp kapamanız yeterli olacaktır. Bu hareketi günde 10 saniye yaparak, göz çevresi kırışıklığının önüne geçebilirsiniz.

Alın Kırışıkları İçin Yüz Jimnastiği

İşaret parmağınızı kullanarak alın bölgenizin tam ortasına dairesel masaj yaparsanız, bu bölgenin kırışmasını engelleyebilirsiniz.

Yanak Kasları İçin Yüz Jimnastiği

Yanak kaslarını güçlendirmek, bu bölgenin kırışmasının önüne geçmenizde etkili olacaktır. Bunun için jimnastik yapmanın yanı sıra, elma tüketmeniz gerekir. Jimnastik hareketlerine gelecek olursak, gün içinde vakit buldukça X ve U harflerini söylerek yanak kaslarınızı gevşetebilirsiniz.

Ağız Çevresi İçin Yüz Jimnastiği

Ağız çevresinin kırışmasını engellemek için, O harfini sesli bir şekilde söylerek bu şekilde bir süre kalabilirsiniz. Bu hareketi gün içinde aralıklarla tekrar edebilirsiniz. Ayrıca başparmağınızı burnunuzun altına yerleştirerek, orta parmağınızla dudak çevrenize yapacağınız masajda kırışıklığı önlemenize yardımcı olacaktır.

Boyun Sarkmasını Engellemek İçin Yüz Jimnastiği

Bu işlem için sırt üstü olacak şekilde bir yatağa uzanın. Boynunuzu uzandığınız yerden aşağıya sarkıtın. Bunu yapabildiğiniz kadar aşağıya olacak şekilde yapmalısınız. Ardından boynunuzu yavaş hareketlerle yukarı çekin. Bu işlemi gün içinde 10 keztekrar ederseniz, boyun sarkmasının önüne geçebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git