Yüz Buharı Nasıl Yapılır?

Yüz Buharı Nasıl Yapılır?

Yüz buharı, ciltteki kan dolaşımını hızlandırarak gözeneklerin açılmasını ve daha rahat bir temizleme yapılmasını sağlar. Mutlaka yüz buharı sonrasında cildi temizlemek ve nemlendirmek de gerekmektedir. Yüz buharı nasıl yapılır sorusu için de cevabı oldukça basittir. Evde yapılacak bazı yöntemler ile herkes yüz buharı uygulamasını gerçekleştirebilir.

Birkaç bardak suyun iyice kaynatılmasından sonra küçük ve cam bir kaba alınması gerekiyor. Su ısınma aşamasındayken, kişi yüzünü iyice yıkamalı ve varsa yüzündeki kir ve makyaj gibi kalıntıları çıkartmalıdır. Yüzünüzü su dolu kaba iyice yakınlaştırın ve buhar ile yakın temasa geçin. Başınıza havlu koyarak tüm buharın sadece yüz bölgesine etki etmesini sağlayın. Yaklaşık 10 dakika boyunca bu şekilde beklemek ve gözleri de kapatmak gerekiyor. Aşırı bir yakınlaştırma yapmamak da önemli. Yüzü yakmayacak şekilde temas ayarlanabilir.

İsteğe bağlı olarak su içerisine bitki çayı ya da farklı rahatlatıcı cilt yağları da eklenebilir. Ara ara derin nefesler alınmalı ve gözeneklerin iyice açılması sağlanmalıdır. Cilt yüz buharı uygulaması ile çok rahatlayacak ve kirlerinden tamamen arınacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git