Yüz Bakımı İçin Yapılması Gerekenler

Yüz Bakımı İçin Yapılması Gerekenler

Hem kadınlar hem erkekler için yüzümüz insanlarla direkt iletişimde kullandığımız ilk uzvumuzdur. Bunun yanında iyi bir bakıma muhtaç gözlerimiz, hayati hareketimiz olan burun ve beslenmemize, konuşmamıza vesile olan ağzımız ve dudaklarımızın da yüzümüzde bulunması hasebiyle ona en iyi şekilde bakmakla yükümlüyüz. Her yerde herkesten bu konuda bir şeyle duymuşsunuzdur okumuşsunuzdur. Bütün bunlardan ötürü yüzümüz için yapılması gereken en iyi yüz bakımı formülünü sizlerle paylaşıyoruz.

 

Yüzünüzü Temizleyin

Bu aşamada kullanacağınız ürünü cilt tipinize ya da cildinizin cevap verdiği uygulama ya da malzemeyi seçmelisiniz. Bizim burada size önerimiz en doğalını tercih etmeniz. En iyi yüz temizleme toniği gül suyudur. Mümkün mertebe kozmetik amaçlı üretilmiş olanını değil en doğalını bulmaya çalışın. Eczaneler ya da aktarlardan yardım alabilirsiniz. Bu işlem için güvendiğiniz bir sabun da kullanabilirsiniz.

Kullanmanız Gereken Malzemeler

Temiz bir ciltten sonra küçük bir kaba yoğurt ya da süt, birkaç damla limon, gül suyu, bal, zeytin yağını hepsinden birer çay kaşığı olacak şekilde karıştırın ve ciltinize masaj yaparak yedirin. Bu kürü göz çevrenize de uygulayabilirsiniz. Yarım saat kadar bu şekilde durun ve sonrasında durulayın. Haftada iki sefer yapmanız önerilir. Bu kür size parlak ve diri bir yüz görünümü vaad ediyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git