Yıpranmış Saçlar İçin Doğal Tedavi Yöntemleri

Yıpranmış Saçlar İçin Doğal Tedavi Yöntemleri

Yediden yetmişe her kadının en çok değer verdiği bölgelerinden olan saçları, zaman zaman çeşitli iç ve dış etkenler nedeniyle yıpranabilir ve eski canlılığını kaybederek mat bir görünüme bürünebilir. Böyle zamanlarda dışarıdan bakıldığında hiç de hoş olmayan bir görüntüye bürünen saçlara evde uygulanabilecek bazı doğal tedavi yöntemleri ile kolay ve etkili saç bakımı yapabilmek mümkün olabilir. Her evde bulunabilecek malzemeler ile hazırlanan yıpranmış saçlar için doğal tedavi yöntemlerini dileyen tüm hanımlar gönül rahatlığıyla deneyebilmektedir.

Sıcak Zeytinyağı Kürü

Yıpranmış saçlar için doğal tedavi yöntemleri içerisinde ilk sırada gelen sıcak zeytinyağı küründe, 2 çorba kaşığı saf zeytinyağı bir kap içerisinde ısıtıldıktan sonra saç uçlarına masaj yaparak uygulanır ve 2 saat saçta bekletildikten sonra durulanır. Haftada 2 kere tekrar edilebilecek bu işlem ile yıpranmış saçların eski doğal hallerine kavuşabilmeleri mümkün olabilir.

Ballı Hint Yağı Kürü

Son dönemlerde yıpranmış saçlar için moda olan kürlerden ballı Hint yağı küründe, yarım çay fincanı Hint yağı ve 1 yemek kaşığı bal karıştırıldıktan sonra saç diplerine sürülür ve saçta 1 saat bekletildikten sonra ılık su ile durulanır. Haftada 1 kere tekrar edilecek şekilde düzenli olarak uygulanır.

Yumurtalı Protein Kürü

İki yumurta, bir çorba kaşığı zeytinyağı ve bir çorba kaşığı gliserin ile hazırlanan bu tariften elde edilen karışım ıslak saç diplerine masaj yöntemi ile uygulanır ve haftada 3 kez tekrarlanır. Yumurtalı protein kürü, düzenli kullanımda yıpranmış saçlar için doğal tedavi yöntemleri arasında en etkili kürlerden birisi haline gelir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git