Yeşil Çayla Güzelliğinizi Tasdikleyin!

Yeşil Çayla Güzelliğinizi Tasdikleyin!

Diyet listelerinde en üst sıralarda yer alan yeşil çay, kilo vermek için en etkili çaylardan biridir. Bununla kalmayan faydaları ise, saymakla bitmeyecek kadar fazladır. Yeşil çay sadece vücut sağlığı için fayda sağlamak kalmıyor. Cilt sağlığınız ve güzelliğiniz için, yeşil çayla gerçekleştirebileceğiniz bakım önerilerini sizler için derledik.

Ağız ve Diş Bakımı

Sağlıklı dişler ve parıldayan bir gülüşe sahip olmayı kim istemez? Bunun yapmanız gereken şey çok basit. Günde 1 fincan yeşil çay tüketmek. Bu sayede ağız kokusu sorununu giderebilir, diş eti ve diş bakımınızı doğal yollarla sağlayabilirsiniz.

Doğal Tonik

Gül suyu gibi etkili tonik işlevi gören bir diğer ürün yeşil çaydır. Hem harika bir koruyucu hem de etkili bir canlandırıcı olan yeşil çayı demleyin. Demlenen çayı ılıyana kadar dinlenmeye bırakın ve ardından bir pamuk yardımıyla tonik olarak kullanın. Etkilerine gerçekten şaşıracaksınız!

Göz Çevresi Yorgunluğu

Göz çevrenizde yorgunluk belirtileri oluştuğunda, içtiğiniz sallama yeşil çayı atmayın ve göz çevrenize kompres yapın. Göz altında oluşan morluk ve şişlikleri adeta emerek yok eden yeşil çayları, buzdolabında 10 dakika soğutarak uygulamanız daha sağlıklı olacaktır. Demlediğiniz yeşil çayı içtikten sonra, poşetlerini bu şekilde değerlendirebilirsiniz.

Güçlü ve Parlayan Saçlar

Yeşil çayın mucizevi etkileri yazmakla bitmiyor. Saç bakımınız içinde kullanabileceğiniz yeşil çay, yıpranan saçları güçlendirir ve parlak bir görünüm almasını sağlar. Bunun için 4 poşet yeşil çayı, 1 litre sıcak suyun içine atın. 1 saat beklettikten sonra, şampuanla yıkadığınız saçınızı bu suyla durulayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git