Yeni Güne Güzel Uyanmanın Yolları

Yeni Güne Güzel Uyanmanın Yolları

Düzenli uyku hem sağlık hem de cilt güzelliği ve cilt sağlığı için çok önemlidir. Ancak sabah güne güzel bir görüntüyle uyanmak, sadece uyku düzeniyle ilgili değildir. Uykunun yanı sıra dikkat edeceğiniz birkaç şey, sabah güne güzel uyanmanız için çok etkili olacaktır.

Sabah Güzel Uyanmanın Birkaç Yolu!

Gece yatarken vücut kendini tamir etmeye başlar. Gün boyu oluşan yorgunluğu, cildinizin üzerindeki etkisini yok etmek için mücadele eder. Bu durumu daha etkili hale getirmek için, yatmadan önce mutlaka cildinizi yıkayarak temizlemeli, peeling ve tonik uygulaması yapmalı, ardından bir nemlendirici sürerek yatmalısınız. Ayrıca glikolik asit, peptid, retinol gibi maddeler, dermaxyl kolajen üretiminin artmasına katkı sağlar. Papatya çayı, beyaz çay ekstresi gibi ürünler ise, vücutta iltihap oluşumuna karşı savaş açar. Bu durum cildin rahatlamasına sebep olur.

Güne güzel uyanmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken bir diğer faktör, uyuma şeklidir. Uyurken yüz üstü yatarsanız yüzünüz uzun süre yastığa temas edeceğinden, belirgin bir kırışıklık durumu oluşacaktır. Bu nedenle uyurken sırtüstü yatmaya özen gösteriniz. Bunun yanı sıra yastığınızı yüksek tutarak, göz altınızda oluşacak torbaların azalmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca ipek yastık kullanarak, cildinizin dışında saç kırıklarının oluşumunu engeller ve cilt kırışıklığının da önüne geçebilirsiniz. Yatak odanız için temin edeceğiniz bir hava nemlendiricisi sayesinde, cildinizin nem kaybı yaşamasını engelleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git