Yaza Özel Ayak Bakım Tüyoları

Yaza Özel Ayak Bakım Tüyoları

Nasır, mantar enfeksiyonları ve batık gibi ayak sorunları, yaz mevsiminin sıcağında daha çok rahatsızlık verebilir. Bu durumun oluşmasına ise, bazı yanlışlar tetikleyici olmaktadır. Yüksek topuklu ayakkabılar giymek, yanlış uygulanan pedikür işlemleri ve daha birçok detay bu hastalıkların ortaya çıkmasına sebep olacaktır. Ancak dikkat edeceğiniz birkaç faktör sayesinde, bu sorunların oluşumunu engellemeniz ya da varolan sorunu en aza indirmeniz mümkün.

 

Dikkat Edilmesi Gereken Ayak Bakım Tüyoları!

Tırnak batması, kemik şekillerinde değişim, siğil, mantar gibi birçok hastalığın oluşumuna engel olmak için ilk dikkat edeceğiniz konu, doğru ayakkabı seçimi olmalıdır. Ayaklarınızı sıkmayacak formda, rahat ayakkabılar seçmeye dikkat etmelisiniz. Bunun yanı sıra sık sık çorap değiştirmeyi unutmamalı ve üst üste aynı çorabı giymekten kaçınmalısınız.

Ayaklarda bahsettiğimiz rahatsızlıkların oluşmaması için, ayak temizliği de oldukça önemlidir. Bu yüzden ayaklarınızı sıkça temizlemeli, yıkamalı ve nemli kalması için uygun ürünler kullanmalısınız. Ara ara yaptıracağınız refleksoloji masajları, ayak problemleri oluşumunu engelleyecektir. Son olarak dikkat etmeniz gereken şey, dinlenirken alacağınız pozisyonun doğruluğudur. Evde dinlenmek için bir köşeye çekildiğinizde, ayaklarınızı kalbinizin bulunduğu hizadan daha yükseğe kaldırarak dinlendirmelisiniz. Bu durum kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git