Yaz Kırışıklıklarını Önlemenin Yolları

Yaz Kırışıklıklarını Önlemenin Yolları

Yaz aylarında güneşin etkisiyle cilt üzerinde kuruluk ve kırışıklıklar da belirginleşme olabilir. Bu yüzden aşırı sıcaklar cilt üzerinde tahrişe yol açar ve kırışıklıkları artırır. Doğal olarak yaz aylarında yapılması gereken cilt bakımı daha çok güneş koruyucu kremlerin uygulanması ve cildin nemlendirilmesi şeklinde tercih edilmektedir. Yaz mevsiminde özellikle güneş koruyucu kremler uygulanmadığı zaman kırışıklık nasıl önlenir araştırarak güneşin artıracağı gibi ciltte lekelenmelere de yol açabilmektedir.

Kırışıklık Nasıl Giderilir?

Bu yüzden özellikle bitkisel güzellik uzmanı Tarkan Güveloğlu’nun da önerdiği Shea yağı ile yaz aylarında hem güneşin zararlı etkilerinden korunun hem de nemlendirici özelliği ve antioksidan etkisi sayesinde cildinizin yenilenme sürecini hızlandırın. Shea Yağı cildin kalitesini artırarak içeriğinde bulunan UV koruma faktörleri sayesinde cildinizi güneşin oluşturacağı tahrişlere ve lekelenmelere karşı da kormuş olur. Cilt üzerinde oluşan kırışıklıkların en çok ve sıkça oluşma nedeni olan ciltte ki kuruluk ve yoğun güneş ışınlarıdır.

Güneşin Zararlı Etkilerinden Nasıl Korunulur?

Güneş ışınlarına güneş koruyucusuz maruz kalan cilt çok fazla kuruyup nemi çekileceğinden kırışıklıklar oluşmasına neden olmaktadır. Bu yağ sayesinde cildiniz esneklik kazanarak ışıltısını da korumuş olur. Shea yağını yatmadan önce sürerek o şekilde uyuyabileceğiniz kullanım şekli olarak belirlenmektedir. Ayrıca kozmetik tedavilerde de kullanılan papatya çiçekleri güneşin bozduğu cilt üzerinde ki dokuları düzeltir ve kırışıklıkların görünümünü hafifletir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git