Yaşlı Gösteren Makyaj Hataları Nelerdir?

Yaşlı Gösteren Makyaj Hataları Nelerdir?

Tüm kadınlar olarak hayatımızın olmazsa olmazı makyajdır. Gerek günlük yaşamımızda gerekse de özel günlerimizde kusursuz ve daha güzel görünmek için makyaj yaparız. Rengârenk rujlar, mascaralar, göz kalemleri, sürmeler, allıklar, farlar elimizde adeta sihirli birer silaha dönüşüverir. Gözlerimizi daha büyük gösterebilir, dudaklarımı daha dolgun, yanaklarımızı elma gibi kıpkırmızı gösterebiliriz. Ama ya daha güzel görünmek isterken hatalar yapıyorsak ve yaşımızdan daha büyük ve daha olgun görünmemize yol açacak makyajlar yapıyorsak? İşte bu yazımız makyaj hataları konusunda sizlere ufak ipuçları verecektir.

Öncelikle göz makyajına değinelim. Göz makyajımızın olmazsa olmazı eyelinerı kullanırken yapmanız gereken ilk şey gözünüzü nasıl göstermek istediğine karar vermeniz. Eğer gözleriniz küçükse ve büyük göstermek istiyorsanız kesinlikle ince bir çizgi halinde eyeliner sürmelisiniz. Eğer kalın bir çerçeve yaparsanız gözleriniz daha da küçük, solgun ve dolayısıyla yaşlı bir görünümde olacaktır.

Fondöten kullanımına gelirsek. Eğer cildiniz için fondöten kullanımı kaçınılmazsa ten renginize en uygun renkte fondöten tercih etmelisiniz. Eğer ten renginizden daha koyu veya daha açık bir renk kullanırsanız bu boyun bölgenizden belli olacak ve sanki doğal olarak yaş geçmesine bağlı ciltte renk bozulumu gibi gözükecektir ve çevrenizdekileri de rahatsız edecektir. Fondötenin miktarı da çok önemlidir. Cildin üzerinde çok kalın bir tabaka halinde de olması sizi olduğunuzdan daha olgun gösterecektir.

Allık konusunda da dikkatli olmalısınız. Allık kutusundan çıkan fırçalardan ziyade büyük kalın fırçaları kullanarak allığı yüzünüze daha fazla yayarak çizgilerin oluşmasını engelleyebilirsiniz. Aksi takdirde başarısız bir allık sürümü cildinizde çizgili bir görünüm oluşturacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git