Yaşlanmaya Karşı Etkili Nemlendirici Krem Yapımı

Yaşlanmaya Karşı Etkili Nemlendirici Krem Yapımı

Nemsiz ve kuru ciltler, yaşlanmaya karşı meyilli ciltlerdir. Cildin doğal nem seviyesinin korunması, çizgilerin ve kırışıklıkların oluşmasını geciktirecektir.

Yaşlanmayı oluşturan etkenler arasında; çevre faktörleri, genetik yapı, alkol ve sigara kullanımı, düzensiz yaşam koşulları, yeme içme alışkanlıkları ve uykusuzluk en önemli etkenlerdir.

Yaşlanmaya karşı etili nemlendirici krem yapımı, oldukça basit, zahmetsiz ve ekonomiktir. Bu kremle, yüzünüzde oluşan çizgileri hafifletebilir, oluşacak çizgilere de engel olabilirsiniz.

Yüz bakımı, her kadının yapması gereken en önemli kişisel bakımlar arasında yer alır. Doğal nemlendirici krem ile gereken bakımı yapabilir, gençliğinizi ve güzelliğinizi koruyabiliriniz.

Yaşlanmayı engelleyici krem tarifi, her cilt tipi için uygundur.

Nemlendirici Krem İçin Gerekli Malzemeler

  • 2 tatlı kaşığı gül suyu
  • 3 yemek kaşığı badem yağı
  • 2 yemek kaşığı kakao yağı
  • Yarım tatlı kaşığı bal
  • 2 yemek kaşığı lanolin
  • 1 tane E vitamini kapsülü

Nemlendirici Krem Yapılışı

Kakao yağı, badem yağı ve lanolin, benmari usulü eritilir. Karışıma, bal ve gül suyu ilave edilerek iyice birbirlerine karışması sağlanır. Hazırlanan karışım, sıcakken bir kavanoza koyulur ve ılık hale gelince içine E vitamini koyularak buzdolabında saklanır. Yaşlanmayı önleyici nemlendirici krem, her gece yatmadan önce sürülür.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git