Yaşlanmaya Karşı Cildi Koruyucu Tedbirler Nelerdir?

Yaşlanmaya Karşı Cildi Koruyucu Tedbirler Nelerdir?

Yaşlanmayı engellemek için her şeyden önce sağlıklı beslenmenin gerekli olduğunu ve sağlıklı beslenmenin yanında cildimize de ayrı şekilde özen göstermemiz gerektiğini herkes bilmelidir. Cildimizi korumak için, ilk başta unutmamamız gereken nokta zararlı güneş ışıklarından kendimizi korumamız gerekmektedir.

Kendimizi zararlı güneş ışınlarından koruduğumuz sürece güneşin zararlı ışınlarının neden olacağı, yüzümüzde oluşan lekelerden, cildimizdeki hücreleri öldürmesinden, kırışıklıklardan ve en önemlisi cilt kanserinden korunmuş oluruz.

Güneşten korunmak denildiğinde bu durum yalnızca sahilde deniz kenarında güneşlenirken vücudumuzda kullandığımız güneş koruma kremleriyle sağlanacak bir durum değildir. Daha ciddi bir konu olduğunu hatırlamamız gerekmektedir. Cilt kanserine yol açtığı gibi, her türlü cilt hastalığının da başlıca sebeplerinden biri de cilt lekeleridir. Bahsedildiği gibi yalnızca sahilde sağlamaya çalıştığımız koruma kesinlikle yeterli değildir.

Şehir ortamında da yine aynı şekilde yüksek koruma faktörleri barındıran kremler kullanmalıyız. Aslında günlük yaşantımızda, günlük işlerimizin peşinde uğraşırken fazlasıyla korunmasız şekilde güneş ışınlarına maruz kalmaktayız. Yüzümüze en azından yüksek faktörlü güneş kremlerinden kullanmamız yerinde olacaktır. Cildimizde, hastalıklar ve ağır hasarlar bırakmak istemiyorsak dikkati hiç elden bırakmamalıyız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git