Yara İzleri Nasıl Geçer?

Yara İzleri Nasıl Geçer?

Cilt üzerinde meydana gelen yaraların, zamanla maalesef izleri kalabilmektedir. Görüntü açısından rahatsız eden bu durum için bazı etkili yara izi geçirme yöntemleri mevcuttur. Yara izleri nasıl geçer diye merak edenler, bu basit yöntemleri deneyerek, çok büyük derecede izlerden kurtulma şansını değerlendirebilirler.

Yara izleri için en etkili yöntemlerden birisi limondur. Limon içerisinde yer alan hidroksi asit, cildin içerisinde bulunan dokuların yenilenmesini sağlar. Aynı zamanda cilt ağartıcı görevi ile, yara izlerinin rengini olabildiğince açarak kaybolmalarında etkilidir. Günde iki kez olmak üzere, yarım bir limonu yara izleri üzerinde ovarak masaj yolu ile gezdirin. On dakika sürecek bu işlem sonrasında ciltteki limon suyunu da bir on dakika kadar daha bekletin ve ardından yüzünüzü bol su ile yıkayın. En az 1 ay süre ve günde bir kez olacak şekilde bu uygulamanın gerçekleştirilmesi gerekiyor.

Bir diğer yara izi geçirme yöntemi ise, bal mucizesidir. Bal, uzun yıllar boyunca yaraların iyileştirilmesinde kullanılmıştır. 2 çay kaşığı balı yara üzerine yedirdikten sonra beş dakika bekleyin. Ardından sıcak bir havluyu, yaraya bastırın ve havlu soğuyana dek bekletin. Cildi bu uygulama sonrasında tamamen temizleyin. Limon uygulamasının aynısını, yarım soğan ile de yapabilirsiniz. Soğan içerisindeki asitler de, yara izlerini geçirmek için etkili olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git