Yapılmaması Gereken Makyaj Hataları

Yapılmaması Gereken Makyaj Hataları

Tüm kadınlar doğal olarak makyaj olmayı sever. Makyaj yapmanın püf noktaları vardır ve bunlar oldukça önemlidir. Yanlış yapılan bir makyaj ise sizi çirkin, yaşlı veya yorgun gösterebilir. Makyaj yaparken yapılmaması gereken hatalar nelerdir?

Fondöten Sürmeden Önce Kapatıcı Kullanmak
Eğer cildinizde yer alan kusurları fondötenden önce kapatıcıyla gizlemeye çalışırsanız, kullanmanız gerekenden fazla miktarda kapatıcı kullanmanız gerekecektir. Güzel bir makyaj için fondöteninizi tüm yüzünüze eşit bir miktarda dağıtarak daha sonra gerekli gördüğünüz bölgelere de kapatıcıyı uygulamalısınız.

Baz kullanmamak
Bazlar ise sadece makyajınızın daha kalıcı olması için değil aynı zamanda cildinize daha düzgün bir görünüm vermesi amacıyla kullanılır ve makyajda tonların kendini göstermesini sağlar.

Parlak Allıklara Dikkat Edin
Allığın en büyük amacı yanaklarınıza doğal bir pembelik vermesidir. Teninize uygun olarak şeftali ya da pembe tonlarında doğal görünümlü bir allık tercih etmelisiniz. Aşırı parlak tonlar kullanmamanız gerekirken dolayısıyla yapmacık duracaktır.

Pudrayı Kullanmayı İhmal Etmeyin
Genellikle makyaj yaparken kadınlar fondöten ve allık kullanımından sonra pudraya fazla gereksinim aslında duymazlar. Ancak bu durum hatalı bir yaklaşım yaratmaktadır. Pudra kullanımı, cildinizin çok daha pürüzsüz ve kusursuz görünmesini sağlarken yaptığınız makyajın ortaya çıkmasını sağlayan en önemli etkenlerden de biridir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git