Yanmış Saçlara Doğal Bakımlar

Yanmış Saçlara Doğal Bakımlar

Özellikle kadınların en çok özen gösterdiği bölgelerinden olan saçları konusunda zaman zaman yanlış kozmetik uygulamalar ya da benzeri nedenlerle meydana gelen yanma ve dökülmeler, her kadın için adeta bir kabus haline gelebilir.

Dışarıdan bakıldığında tiftik tiftik bir görüntüye neden olan ve bu yüzden acil müdahale gerektiren yanmış saçlar için bitki bilim uzmanları tarafından da önerilen bazı bitkisel tedavi yöntemleri uygulanabilir. Yanmış saçlara doğal bakımlar adı altında geçen bu teknikleri dileyen her kadın evinde sadece birkaç dakika içerisinde hazırlayarak yanan saçları üzerinde kullanabilir.

Yanık Saç Bakımı İçin Yumurta Maskesi

Yanık saç bakımında en çok tercih edilen yöntemlerin başında yumurta maskesi yer alır. İçerdiği bol miktarda protein ile saçları besleyen ve doğal haline döndürebilen yumurta maskesi tarifinde 1 adet yumurtanın 5 kaşık ölçüsünde Hindistan cevizi yağı ile karıştırılması ve bu karışım ile saç köklerinden uçlarına kadar masaj yapılması gerekmektedir. Saçı çok uzun olan bayanlar kürü 1:1 oranında arttırarak da aynı işlemi saçlarında uygulayabilirler.

Yanık Saç Bakımı İçin Aloe Vera Maskesi

Yanık saç bakımı için tercih edilen bir diğer teknik de aloe vera ile yanmış saçlara doğal bakım yöntemidir. Bu kürün hazırlanışı için 2 çay kaşığı kadar aloe vera jelinin yanı sıra 2 çay kaşığı gliserin ve 5 yemek kaşığı da avokado yağı gerekmektedir. Tüm malzemeler bir kapta karıştırıldıktan sonra haftada 1 kere olacak şekilde yanık saçlar üzerine sürülebilir ve kısa sürede etkileri gözlemlenebilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git