Yağlı Saçlar Nasıl Yıkanır?

Yağlı Saçlar Nasıl Yıkanır?

Bu konumuzda siz değerli okurlarımıza yağlı saçlara sahip kişiler için yıkama tekniklerinden bahsedeceğiz. Sizler için araştırıp hazırladığımız yağlı saçlar nasıl yıkanır? Ne gibi hususlara dikkat edilmelidir? Bunlara değindik.

Saçlarınızı yıkarken saç yapınıza uygun olmayan ürünler kullanmayın aksi takdirde saçlarınız zarar görebilir ve dökülmeler yaşayabilirsiniz. Yağlı saçlara sahip kişiler saç yapılarına uygun ürünleri kullanarak temizleyip sorunlarını giderecek ürünler kullanmalıdırlar.

Yağlı Saçlarım Var Nasıl Yıkamalıyım?

Yağlı saçlara sahip kişiler şampuan seçimi konusunda gayet dikkat etmesi gerekir. Mutlaka saç köklerine nüfuz ederek kurutucu özellikli şampuanlar tercih sebebi olmalıdır. Ek olarak sunacağımız tavsiye ısırgan otlu şampuanları kullanmak yağlı saçlar için çok önem taşır.

Yağlı saçları yıkarken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli husus su derecesidir. Yağlı saçlara sahipseniz lütfen ılık su kullanarak saçlarınızı yıkayın. Yağlı saçlara sıcak su uygulandığında yağ salgısı daha da artmaktadır bu yüzden sıcak su ile yıkamayı tavsiye etmiyoruz.

Saçlarınızı yıkarken şampuan kullandığınızda ilk etapta su kullanmadan köpürterek iyice yıkayın ve daha sonra 2. Maddede bahsettiğimiz gibi ılık su ile saçınızı yıkama işlemine devam edin.

Saçlarınızı yıkarken kaşıyacak şekilde parmak uçlarınızı saç diplerinize vurarak köpürtmeye çalışmayın, bu yöntem derideki yağ oranını yükseltmeye yaradığı için pek sağlıklı bir yöntem değildir.

Saçlarınıza saç kremini uygularken sadece uç kısımlara uygulamanız önerilir. Saç kremini saç diplerine uygulayarak kullanmayın aksi takdirde daha çok yağlanmaya sebep olacaktır.

Yıkama işleminiz bittikten sonra fön veya benzeri aletler kullanmayın aksi takdirde sıcaklık vereceğinden ötürü yağlanmaya sebep olur ve daha çok yağlı saçlarla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden yıkama işlemi bittikten sonra kendiliğinden kurumasını öneriyoruz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git