Yağlı Citler için Limon Maskeleri

Yağlı Citler için Limon Maskeleri

Yağlı cilt, en sorunlu cilt tipidir. Yağlı ciltler, sivilce ya da siyah nokta oluşumuna yatkın bir cilt olduğundan düzenli bakım istemektedir. Bu tip cildin bakımında derinlemesine bir temizlik önemlidir.

Yağlı cidinize birer hafta ara ile uygulayacağınız limon maskeleri, cildinizi sivilce ve akne oluşumuna zemin hazırlayan kirden arındırarak, derinlemesine temizler.

Yağlı Ciltler için Limon ve Bal Maskesi
Kase içerisine iki tatlı kaşığı bal dökerek, üzerine birkaç damla limon sıkın. Karışıma macun kıvamını alana dek süt ekleyin. Maskeyi boyun ve yüzünüze uygulayarak, kuruduğunda nemli bir sünger yardımıyla cildinizi temizleyin. 2 haftada 1 uygulayabileceğiniz bu maske ile ciltte oluşan siyah nokta ve aknelerden kurtularak cildinizin yağ salgısını dengelemenize yardımcı olacak.

Limon Maskesi
2 adet limonun kabuğunu rendeleyin ve 1 çorba kaşığı ılık su ile 1 çorba kaşığı limon suyunun içine bırakarak 5 dakika bekletin. Bekleme süresinin ardından robotta karışımı ezin. Kremsi bir kıvama gelince masaj yaparak, hassas hareketlerle maskeyi cildinize yedirin. Maskeyi 10 dakika bekletin ve kesinlikle ılık su ile durulayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git