Yağlı Ciltlere Özel Peelingler

Yağlı Ciltlere Özel Peelingler

Ciltteki ölü derinin düzenli olarak temizlenmesi gereklidir. Peeling adı verilen bu yöntemle cilt canlı ve genç görünmeye devam eder. Cilt tipine göre özel karışımlar hazırlanır. Bu yazımızda yağlı ciltler için peeling tarifleri yer almaktadır. Yağlı ciltler daha geç kırışmaya başlar. Ancak büyük gözenekler yüzünden daha fazla sivilce, siyah nokta ve kir biriktirme sorunu görülür. Düzenli olarak yapılan doğru bir bakım tüm bunların çözümüdür. Memnuniyet arttıran birkaç doğal uygulamayı inceleyelim.

 

Şeker Peelingi

3 yemek kaşığı toz şekeri bir cam kaseye koyun ve kaşıkla azar azar su ekleyin. Akışkan bir hal aldıktan sonra cildinize masaj yaparak nazikçe 5 dakika ovalayın. Ilık suyla arındırın ve soğuk suyla duruladıktan sonra uygulamayı bitirin. Kurulayıp nemlendirme sonrası uykuya yattın. Peeling işleminin uyku öncesi yapılması önerilir. Böylece belli bir süre dış etkenlerden gelecek kire kapalı olur, cilt dinlenir.

Yağlı Cilt Peelingi

1’er çay kaşığı şeker, tuz, limon suyu ve 1’er tatlı kaşığı süt, zeytin yağını karıştırın. Avuç içlerinizle cildinizde 2-3 dakika ovalayın. Oda ısındaki suyla durulayın. Cildinizi nemlendirin. Yüz, dekolte, kol ve bacaklar için de uygulanabilir. Haftada bir kez yapılması yeterlidir.

Salatalık Peelingi

1 çay kaşığı taze sıkılan limonun suyunu, 1 yumurta akı, orta boy 1 salatalığın kabuklarını soyarak robota attın. Püre haline gelince cildinizde 15 dakika bekletin. Soğuk suyla temizleyin. Haftada tek sefer uygulayın. Artan karışım varsa cam kavanoza alın. Bir hafta buzdolabında durabilir.

Karbonat Peelingi

Özellikle banyo sonrası açılan gözenekler üzerinde yapılması memnuniyeti artırır. Cildinizi ılık suyla yıkayın ve kurulamayın. Düz bir tabağa karbonat (kabartma tozu) dökün. Parmaklarınızı batırın ve 2-3 dakika oval hareketlerle cildinizi temizleyin. Soğuk suyla durulayın. Nemlendirmeyi ihmal etmeyin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git