Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

Yağlı cilt, günümüzde cilt problemi yaşayan pek çok kişinin ortak sorunları arasında yer almaktadır. Her şey gibi yağa da ihtiyaç duyan cilt için, fazla yağ hoş olmayan bir görünüme sebep olabilmektedir. Yağlı cildin başlıca sebepleri arasında hormon değişiklikleri, bulunan yerdeki hava şartları ve genlerle taşınması yer almaktadır. Havanın sıcak ve nemli oluşu, cildin yağlı ve parlak bir görünüme bürünmesini sağlayabilir. Bu nedenle ciltte oluşan kötü görüntülerden kurtulmak için, pek çok yöntem bulunmaktadır.

 

İlk Aşama Temizlik

Yağlı cilde sahip olan bireylerin günde iki kez yumuşak bir cilt temizliği yapması gerekmektedir. Yağlı ciltler, hassas olduğu için fazla ovalanmamalı ve nazik hareketler ile bakımı tamamlanmalıdır. Bu tarz cilt tipleri için, losyon ve jel ağırlıklı ürünler daha çok tercih edilmektedir. Şayet temizliğin ardından cilt hala yağlı bir görünüme sahipse, yatıştırıcı kullanmak iyi bir fikir olacaktır. Bu sayede ciltteki yağ oranı azalacak ve kötü olan bu görünümden kurtulmak mümkün hale gelecektir. Ancak dikkat edilmesi gereken bir husus olarak, kesinlikle alkol bazlı ürünler tercih edilmemelidir.

Nemlendirici kullanırken ise, su bazlı nemlendiriciler tercih etmek en doğrudur. Bu aşamada yağlı nemlendiricilerden kaçınılmalıdır. Haftada bir yapılan kil maskesi de cildi arındırarak yağ oranının büyük ölçüde düşmesine olanak sağlayacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git