Vücuttaki Çatlaklar İçin Bitkisel Krem Tedavisi

Vücuttaki Çatlaklar İçin Bitkisel Krem Tedavisi

Vücudunuzda oluşan çatlaklar görüntü olarak sizi rahatsız edebilir ve dış görünümü bozduğu için giyim olarakta vücudunuzu ön safa çıkaran kıyafetleri giymenize engel olabilir. Kadınları en rahatsız eden vücut sorunlarından biri olan vücut çatlakları en çok hamilelik döneminde meydana gelmektedir. Hamileliğin yanı sıra düzensiz kilo alma ve verme, yanlış giyim seçimi, düzensiz ve yanlış beslenme veya çevresel faktörlerden dolayı meydana gelmektedir. Sizler için özenle hazırladığımız yazımızda çatlak kremleri ile düzenli bir şekilde vücudunuza uyguladığınızda bu gibi sorunların üstesinden gelebilirsiniz.

  1. Vücuttaki çatlaklar için kullanılabilecek olan en etkili kremlerden biri bepanthen cilt kremidir. Hemen hemen tüm eczanelerde satılan bu krem ile çatlakların dışında bir çok cilt sorununa çare bulabilirsiniz. Uzun süreli ve düzenli olarak kullanıldığı vakit, çatlakların kaybolmasını sağlayabilirsiniz.
  2. Çatlak tedavisinde bebe yağının da etkisi oldukça yüksektir. Cildinizde kurumuş bölgelerinde olumlu faydalar sağlayan bebe yağlarını çatlaklarınız için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bebe yağını banyo sonrası vücudunuzdaki çatlakların olduğu bölgeye sürebilirsiniz.
  3. Vücut çatlakları için kullandığınız herhangi bir krem içerisine kakao yağı ilave ederek vücudunuzdaki çatlakların üzerine masaj yapar gibi sürün. Kakao yağının vermiş olduğu etki ile vücudunuzdaki çatlaklar gitgide görünümü kaybedecektir.

Not: Vücut çatlaklarını kaybetmek mümkün değildir. Ancak uygulanan kremler sayesinde belirginliğini azaltır veya sürekli yaptığınız halde maskelersiniz ve sizin bile fark edemeyeceğiniz kadar kaybolmuş görüntüsünü elde edersiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git