Vücut Tipinize Göre Abiye Elbise Seçimi

Vücut Tipinize Göre Abiye Elbise Seçimi

Daha çok özel günlerde tercih edilen abiye elbise seçiminde en önemli kural vücut tipinize uygun abiye elbise modelini seçmektir. Böylelikle abiyeyi en güzel şekilde taşıyabilir, vücudunuza da daha çok yakışan abiyeniz ile herkesi büyüleyebilirsiniz.

Kum Saati Vücut Tipi
Eğer vücut tipiniz kum saati şeklindeyse genellikle büyük göğüs, ince bel ve daha büyük kalçalara sahipsiniz demektir. Vücut tipinize en uygun abiye elbise modelleri ise bele tam oturan balık elbise modelleridir. Ayrıca çok büyük desenli olan abiyeler yerine düz renk modelleri tercih etmelisiniz.

Armut Vücut Tipi
Eğer vücut hatlarınız küçük göğüs, dar omuzlar, büyük kalça gibi bir vücut şekline sahipse o zaman armut vücut tipini yansıtıyorsunuz demektir. Bu vücut tipinde abiye elbise seçiminde bilmeniz gereken en önemli detaylar; Vücudunuzu daha orantılı göstermektir. Bunun için vücudunuzun üst kısmını daha geniş, basen kısmını ise dar gösterecek kıyafet ve abiye elbise seçimlerini yapmalısınız. Abiye modelleri seçerken üst tarafınızı da tam kapsayan, omuzları açık tarzda elbiseler seçiniz ve alt tarafı ise şifon olan abiye elbise modelleri tercih edebilirsiniz.

Elma Vücut Tipi
Vücut tipiniz elma şeklindeyse sizin daha kısa boyun bölgeniz, geniş omuzlarınız ve daha kalın beliniz ayrıca da küçük kalçalara sahipsiniz demektir. Bu tip vücutlarda ise abiye elbise seçerken boyun kısmını açıkta bırakan modeller seçmelisiniz. Elma vücut tipinde, vücudunuzun hoş olmayan kısımlarını gizleyerek, kusursuz ve mükemmel görünmesi için farklı yolları vardır.

Bacaklarınızı daha çok vurgulayın; bacaklarınız daha ince olduğunda maxi elbiselerle onları gizlemeyin. Yüksek bel elbiseler yani göğüs altından drapeli modeller seçip böylelikle karın bölgesinden hafifçe inmesini sağlayabilirsiniz. V yaka elbiselerse elma vücut şekli için ideal bir seçim olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git