Vücut Tipine Göre Mont Seçimi

Vücut Tipine Göre Mont Seçimi

Soğuk kış günlerinde severek giydiğimiz montlar hakkında en önemli şey doğru seçim yapmaktır. Stilimize ve vücut tipimize uygun montları seçerek stilimizi tamamlayabiliriz. Vücut tipine göre doğru mont seçiminin püf noktaları;

Kum saati vücut tipinde olan kişiler kemerli modelleri tercih ederek bel inceliğini öne çıkarabilirler.

Dikdörtgen vücut tipine sahip kişiler bir ilüzyon yaratmak için bel kısmını vurgulamalıdır. Kloş, asimetrik veya kruvaze modeller ideal çözümler olacaktır. Ayrıca farklı renkleri ve modelleri tercih etmek dahi gereklidir.

Üçgen vücut tipinde olanlar ise yüksek belli, kruvaze yakalı veya veya omuzları vatkalı olan mont modellerini kullanabilirler. Çok geniş ve büyük kemerlerden ve büyük ceplerden kesinlikle uzak durulması tavsiye edilmektedir.

Yuvarlak vücut tipindeyseniz görünüş olarak boyunuzu daha uzun ve belinizi daha ince göstermek önemlidir. Omuzlardan başlayarak genişleyen kısa tarzdaki modeller, renkli modeller, kemerli bele oturan kabanlar ve asimetrik modeller vücudunuzu daha ince gösterecektir. Ayrıca V yaka olan modelleri de rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git