Vücut Şekline Göre Doğru Gelinlik Nasıl Olmalı?

Vücut Şekline Göre Doğru Gelinlik Nasıl Olmalı?

Çocukluğunuzdan beri hayalini kurduğunuz, beyazlar içinde melek gibi süzüleceğiniz o gün geldi çattı. Peki, bir ömür sürecek mutluluk için hazırlandığınız bu günde gelinlik seçiminiz nasıl olmalı?

Vücut Şekline Göre Doğru Gelinlik Nasıl Olmalı?

Doğru gelinlik mükemmel düğünün en önemli parçalarının başında gelir.

Gelinlik alırken nelere dikkat edilmelidir?

Tercih edeceğiniz gelinlik öncelikle vücut tipinizle uyumlu olmalıdır. Bu nedenle vücut tipinizi belirleyerek gelinlik seçmek en doğru tercihi yapmanıza yardımcı olacaktır.

Omuz bölgeniz kalçadan daha geniş ise üçgen tipli vücuda sahipsiniz demektir. Bu vücut tipine sahip olan gelin adayları omuzların genişliğini öne çıkarmamak için üst kısmı düz kesimli modeller tercih etmelidir.

Göğüsleriniz büyük, karnınız düz ise gelinlik seçiminiz tamamen düz modellerden oluşmalıdır. Eğer göbek bölgenizden şikayetçi iseniz A tipi gelinlikler tam size göre.

Harika bir sırt yapınız varsa sırt bölgesi bele kadar açık gelinlik modeli tercih ederek bu bölgeyi ön plana çıkarmayı unutmayın.

Kısa boylu gelin adayları ise V kesim gelinlik tercih etmeleri halinde hem boylarını daha uzun gösterecekler hem de doğru tercih ile unutulmaz anlar yaşayacaklar.

Tül ve dantel kollu bele oturan gelinlikler, üst kısmı zayıf olan gelin adayları için en ideal tercih olacaktır.

En ideal vücut tipi kum saati tipidir. Böyle bir vücuda sahipseniz hemen hemen her modeli kusursuzca taşıyabilirsiniz, ancak ince bel özelliğinizi göz önüne seren ve kıvrımlarınıza vurgu yapan modeller içinde daha da büyüleyici olacaksınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git