VaserLiposuction ile İstenmeyen Yağlara Veda Zamanı!

VaserLiposuction ile İstenmeyen Yağlara Veda Zamanı!

Yeni zayıflama teknolojisi VaserLipsuction İstanbul uygulayıcısı olan Op. Dr. Leyla Arvas ile uygulama hakkında konuştuk. İstenmeyen yağlardan kurtulmayı sağlayacak olan bu güncel uygulama hakkında her şeyi anlattı. İşte detaylar…

Her insanın hayatında zamanla kilo almak ve vermek gibi hareketlilikler olabilmektedir. Kilo alan insanlar, kilo verebilmek adına spor ve diyet gibi uygulamalara başvuruyor ve ulaşmak istedikleri kiloya geldiklerinde de bölgesel olarak biriken yağlardan şikayetçi olabilmektedirler. Spor, diyet, egzersiz vs. ile ne kadar uğraşılırsa uğraşılsın gitmeyen, kalan yağlanmalara, bölgesel yağlanma adı verilmektedir. Birçok yöntem denense de bu yağlardan kurtulmak zor olduğundan, bir noktadan sonra zaten çabalamaktan da vazgeçilmektedir. Bölgesel yağlardan kurtulmanın en net yöntemi cerrahi yöntemlerdir. Cerrahi yöntemlere başvurmak, başvuracak olan kişide endişelere sebep olabilmektedir. Ancak vaserliposuction gibi güncel uygulamalar, bölgesel yağlanma problemleri için hem kesin çözüm olduğu gibi hem de vücut estetiğinin yeniden korunmasını sağlayabilmektedir. Peki ya vaserliposuction uygulaması nedir?

VaserLiposuction Nedir?

İnsanlar kilo almaya başladığı zaman yağ hücreleri, vücudun belirli bölgelerinde toplanmaya başlar ve sıkılaşırlar. Her alınan kilo, bölgesel yağlanma olan alanlarda birikmeye başlar ve bu duruma gelindikten sonra yağ birikimi durdurulmaz bir hale gelir. Estetik açıdan bakıldığında kötü görünüme sebep olan biriken yağlar, kişi ne kadar zayıflarla zayıflasın kolaylıkla yok edilemez. Fakat vaserliposuction İstanbul uygulayıcısı olan Op. Dr. Leyla Arvas ile görüşmelere göre, son teknoloji olan vaserliposuction ile bu yağlardan kurtulmak gayet kolaydır. Bölgesel yağlara karşı geliştirilen liposuction yöntemlerinden birisi olan vaserliposuction, en yeni geliştirilen yöntemdir. Bölgesel olarak yağlarından kurtulmak isteyen kişilere önerilen bu tedavi, obez tanısı konulan kişilerde zayıflama amacıyla kullanılmaz.

VaserLiposuction Hangi Bölgelere Uygulanır?

Yağ alma uygulaması olan liposuction uygulaması, tüm vücuda uygulanabilen bir yöntemdir. Karın bölgesi, basen çevresi, kalça ve bacak, kol çevresi gibi bölgelere daha sık uygulanan vazerliposuction uygulaması, el mezoterapisi denilen gençleştirme tekniklerinden önce de uygulanabilmektedir.

VaserLiposuction Avantajları

 • Cerrahi yöntem olarak bilinse dahi, küçük kesi ile yapıldığından minimal cerrahi yöntem olarak geçer.
 • Lokal anestezi kullanılarak yapılır ve hiçbir ağrı ya da sızı olmaz.
 • Vücudun büyük bölgelerine veya tüm vücut gibi uygulamalarında genel anesteziye başvurulabilmektedir.
 • Vücutta şekil değişikliği yapılır ve sıkılaşma sağlanır.
 • Bu uygulama ile daha az ağrı, daha az kızarıklık ve morluk ve daha az öde meydana gelir.
 • Uygulama sırasında daha az kanama olur ve bu nedenle de daha güvenilirdir.
 • Uzun süre boyunca bandaj ve drenaj uygulamasına gerek yoktur.
 • Kısa süre içinde günlük yaşantıya dönülebilir.
 • VaserLiposuction uygulaması yağ seçici özellikte olduğundan hiçbir sinir ya da damara zarar vermez.
 • Vücutta bulunan yağ hücrelerinin parçalanabilmesi adına ses dalgaları kullanılır.
 • Vaser cihazının V modu açılır ve ultrasonikprob, deri altında dolaştırılarak deri ısıtılır ve böylece ciltteki sıkılaşma artar, cildin sarkması da önlenmiş olur.
 • Uygulamadan sonra ciltte hiçbir kesik izi olmaz, dolayısıyla da ameliyat izi gibi problemler meydana gelir.

VaserLiposuction Nasıl Yapılır?

Operasyondan önce vücutta işaretlemeler yapılır ve operasyona başlanır. 1-2 mm arası boyutlara sahip kesiler açılır, yağ emme işlemi için vaserliposuciton cihazı deliklerden geçirilir ve yağ hücreleri emilmeye başlar. Bu uygulamada kişiye lokal uygulanır, kan sulandırıcı ilaçlar ise cihaz ile birlikte verilir. Uygulama yapılan alanda önce yağların bütünlüğü bozulur, yağ hücreleri erir ve eriyen hücreler cihazla emilir.

VaserLiposuction Sonrası

Uygulama sonrasında normal şartlarda dinlenme gerekmez ancak hastanın istekleri doğrultusunda bir gece konaklama gerçekleşebilir. Bu dinlenme süresi hem iyileşmeyi hızlandırır hem de kas ve bağ dokular dinlenmiş olur. Ödemin vücuttan atılabilmesi için de masaj uygulamalarına başvurulabilmektedir. Kimi zaman operasyon sonrası medikal korse kullanımı önerilebilmektedir. İki hafta kadar korse kullanımı, operasyonun etkinliğinin artmasını sağlayacaktır. Uygulama yapılan gün ayrıca duşa girilmemelidir. Eğer uygulama sonrasında diyet ve spor gibi alışkanlıklar edinecek olursanız eğer, alacağınız sonuçlar daha kalıcı olur.

Eğer siz de kurtulamadığınız bölgesel yağlardan kalıcı olarak kurtulmak istiyorsanız, en güncel ve güvenilir teknoloji olan VaserLiposuction İstanbul ilinde hizmet veren Op. Dr. Leyla Arvas ile iletişime geçebilir ve görüşmeler sağlayabilirsiniz. https://www.drleylaarvas.com/ web sitesini ziyaret ederek, uygulama hakkında daha detaylı bilgiler edinme fırsatına sahip olabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git