Urfa Biber Salçası nı Denediniz mi?

Urfa Biber Salçası nı Denediniz mi?

Urfa Biber Salçası nı denediniz mi? Doğal olarak üretilen içerisinde hiçbir katkı maddesi bulunmayan biber salçası lezzetli ile yemeklerinize ve kahvaltılarınıza lezzet katıyor.  İsot salçası olarak ta bilinen salça türünü sadece Urfa’dan satın alabilirsiniz.

Urfa Acı Biber Salçası

Urfa Acı biber salçası, Urfa’da yetişen ata tohumlarından olan yerli biberlerden yapılmaktadır. Yaz aylarının sonunda acı olan biberler toplanarak tohumlarından temizlendikten sonra çekilerek güneşte kurutulmaktadır. Sabah akşam güneşte kurutulan salça piştikten sonra sofralara geliyor.

Urfa Biber Salçası gerek kahvaltıda gerekse yemeklerde kullanılmaktadır.  Tadı ile biberi çok güzel hissedebiliyorsunuz. Yemeğine kattığınız bir kaşık bile yemeğinize çok güzel bir aroma katmaktadır. Urfa acı biber salçası satın almak için Urfa Yöresi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Urfa Yöresel Ürünler

Urfa Yöresel Ürünler ile sofralarınıza lezzet gelecektir. Baharat çeşitleri, Bakliyat çeşitleri, İsot’un yanında Kuruyemiş çeşitleri de oldukça güzeldir.  Urfa Yöresel ürünleri satın almak için urfayoresi.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git