Uçuk Evde Nasıl Geçer?

Uçuk Evde Nasıl Geçer?

Uçuk, yüzde ve dudak çevresinde yaşanan virütik bir hastalıktır. Yanma, acı ve ağrının yanı sıra kötü bir görüntü sergileyen uçuğun bulaşıcı olması da can sıkıcı bir durumdur. Uçuk tedavisi ise hem kolay hem de dikkatli olunması gereken bir süreçtir.

Evde Uçuk Tedavisi

Elma sirkesinin antienflamatuar özelliği ile dezenfekte edici olması sayesinde ağrı ve acıyı azaltan bir yapısı vardır. Uçuk tedavisi için doğal elma sirkesi uçuğun geçmesi ve yayılmamasını sağlayarak oldukça faydalıdır. Elma sirkesini bir pamuk yardımıyla uçuk olan bölgeye nazikçe sürün. Eğer ağzınızın iç kısmında ise az miktarda elma sirkesi ve su karışımı ile ağzınızı iyice çalkalayın ve sonra yıkayın.

Uçuk tedavisi için evinizde karbonat da kullanabilirsiniz. Karbonat, uçuk ve çeşitli nedenlerden kaynaklanan yaralar ve kabarcıkların tedavisinde çok etkilidir ve enfeksiyonun yayılma riskini engelleyerek yardımcı olur.

Uçuk tedavisi için en önemli bitkisel çözümlerden biri de aloe vera jelidir. Herpesenfeksiyonunu iyileştiren bir yapısıyla doğal bir şekilde uçuk yaralarını hızlıca temizleyen aloevera jeli uçuk bölgesine sürülerek düzenli şekilde kullanılır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git