Tuz Lambasının Sağlığa Faydaları

Tuz Lambasının Sağlığa Faydaları

Kökeni yüzyıllar öncesine dayanan tuz tedavisi günümüzde farklı şekillerde uygulanmaya devam ediyor. Zira, kaya tuzunun insan sağlığı için yararlı olan mineralleri bünyesinde topladığı bilimsel olarak kanıtlanan bir gerçektir. Tuz mağaralarında direkt tedavi uygulanmamaktadır. Bu nedenle de hava ile teması olmayan ve rafine haldeki tuz farklı formlarda vatandaşlarla buluşmaktadır. Son yıllarda en çok tercih edilen seçenek ise çankırı tuz lamba doğallar lambalarıdır.

Tuz lambalarının en önemli gücüyse; tuzu ve ısıyı bir arada zahmetsiz şekilde sunmasıdır. Kaya tuzunun içerisinde 84 adet mineral bulunmaktadır. Bakır, çinko, potasyum, kalsiyum, magnezyum ve selenyum en önemli minerallerden bazılarıdır. İnsan vücudunun sağlıklı gelişimi için gerekli olan bu mineraller tuz lambaları sayesinde aktive edilebilir. Çankırı mineral olarak değerlendirilen kaya tuzunun himalaya tuzundan farkıysa içeriğinde bulunan sodyum klorördür. Demir oranı dengeli seviyede bulunmaktadır. Negatif iyonların açığa çıkmasını sağlamaktadır. Negatif iyonlar ve pozitif iyonların birleşmesi sonucu nötr iyonlar açığa çıkar. Sağlık açısından nötr iyonların yaygınlaşması gerekmektedir.

Tuz lambaları işyerlerinde yaygın şekilde kullanılmaktadır. Zira, elektronik cihazların yaymış oldukları radyasyonu emme gücü bulunur. Yazıcı, bilgisayar, cep telefonu, televizyon gibi cihazlar sürekli olarak kansere neden olan radyasyon yayımını gerçekleştirir. Tuz lambaları havayı temizler. Sigara dumanı gibi zararlı faktörlerin etkisini yok eder. Astım, bronşit hastalarının tedavi sürecinde de etkili konumda bulunmaktadır. Nefes almakta zorluk çeken kişilerin en büyük problemi olan havanın kalitesizliğini ortadan kaldırır. İnsanın yorgunluğunu alır. Bulunduğu ortamda ferahlık hissinin açığa çıkmasını sağlar. Adeta yağmurdan sonraki havayı hissetmenize yardımcı olur. Stres problemiyle mücadele edenlerin başlıca ihtiyacı olan rahatlamayı sağlar. Uyku problemlerinizin azalmasında etkilidir. Tuz lambalarının yatak odalarında kullanılması halinde derin ve kesintisiz bir uykunun kapıları açılır. Uyumadan önceki süreçte lamba aktif hale getirilmelidir. Bu sayede odadaki hava temizlenmiş olur. Ayrıca, horlama problemi yaşamanızı da engeller. Nefes almakta zorluk çekmeyeceğiniz için burun tıkanıklığını da önleyecektir. Çocukların gelişim sürecini de etkiler. Mevsimsel hastalıkların oluşmamasını sağlamaktadır. Zira, bağışıklık sistemini güçlendirerek zararlı mikro organizmalardan etkilenmenizi önleyecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git