Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

Kadınların en çok zorlandığı konulardan biriside istenmeyen tüylerdir. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için çeşitli yöntemler denenmektedir. Tüylerden kurtulmak için deneye bileyeceğiniz yöntemleri şu şekilde sıralayabiliriz.

Jilet

Tüylerden kurtulmak için denenebilecek birisi jilet ile tüyleri almaktır. Kısa sürede tüylerden kurtulabilirsiniz ama jilet ile tüyler alındığı zaman tüyler kısa bir süre sonra geri çıkar. Jilet uygulamasına devam ettiğiniz sürece ilerleyen zamanlarda çıkan tüyler daha da kalınlaşarak çıkar. Buda ilerde yapacağınız ağda uygulamalarının daha acılı geçmesine neden olur.

Tüy Dökücü Krem

Tüy dökücü krem de istenmeyen tüylerden kurtulmak için kısa sürede uygulanabilecek etkili yöntemlerden birisidir. Bu yöntemde de alınan tüyler kısa süre içerisinde tekrar çıkar ve tüyler kalınlaşarak çıkmaya başlar. Yalnız dikkat edilmesi gereken bir durum vardır. Bazı ciltler hassas olduğu için tüy dökücü kremler cilde zarar verebilir. Bu nedenle cildin belirli bir bölümünde bu krem denenmeli ve bir kızarıklık veya yanma gibi bir durum olursa bu kremler kullanılmamalıdır.

Ağda

Tüylerden kurtulmak için denenebilecek en etkili yöntemlerden birisidir. Ağda yapmak çok can yaksa da düzenli olarak ağda ile alınan tüylerde bir süre sonra cansızlaşma ve azalma görülmektedir. Ağda uygulamasını evinize kendiniz yapabileceğiniz gibi ağda salonlarında da bu uygulamayı yaptırabilirsiniz. Ağda ile bacaklar, kollar, yüz, bıyık bölgesi, genital bölge ve koltuk altları kolaylıkla alınabilir.

Epilasyon Makinesi

Tüylerden kurtulmak için epilasyon makinelerini kullanmakta etkili bir yöntemdir. Bu makineler ile tüyleri kökünden rahatlıkla alabilirsiniz. Bu sayede tüyler uzun bir süre çıkmaz.

Lazer Epilasyon

Tüylerden kurtulmanın en etkili yolu lazer epilasyondur denilebilir. Tüy bölgesine uygulanan ışın ile tüylerin kökleri yakılarak bir daha çıkması engellenir. Bu uygulama birkaç seans halinde yapılır. Vücudunuzda istediğiniz her bölgeye epilasyon yaptırabilirsiniz. Epilasyon yaptırırken alanında uzman olan ve en iyi ekipmanları kullanan epilasyon merkezlerini seçmelisiniz. Yoksa ciddi sağlık problemleri ile karşılaşabilirsiniz. Birde epilasyon uygulaması biraz pahalı bir uygulamadır buna da dikkat etmek gerekir.

Tüylerden kurtulmak için bu yöntemler dışında evde kendiniz yapacağınız doğal tüy dökme yöntemleri ile de istenmeyen tüylerden kurtulabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git