Ten Rengine Göre Ruj Seçimi

Ten Rengine Göre Ruj Seçimi

Makyaj yaparken en çok yapılan hataların başında yanlış makyaj ürünü seçimi geliyor. Makyaj ürünlerini özellikle de ruju seçerken daha çok beğendiğimiz ruj rengini seçiyoruz. Aslında olması gereken ten rengine uygun olan, bize yakışan ürünü seçmektir. Tabi bu konuda yeterince bilgi sahibi olmadığımız için yanlış seçimler yapabiliyoruz.

Ruj makyajın olmazsa olmaz ürünlerinden birisidir. Makyajın en önemli tamamlayıcı parçası diyebiliriz. Ten rengine uygun olmayan yanlış seçilen bir ruj yapılan tüm makyajın kötü görünmesine neden olabilir. Bu nedenle doğru makyaj malzemesi seçimini iyi bilmek gerekir. Peki ten rengine uygun ruj seçimi nasıl yapılmalı, nelere dikkat edilmelidir.

Öncelikle ten renginize uygun ruj seçmek için beğendiğiniz ruju bilek içine sürün. Eğer ruj bileğinize sürdüğünüz zaman teniniz ile uyumlu ve güzel görünüyorsa bu ruju kullanabilirsiniz. Ama bileğinize sürdüğünüz zaman kötü bir görüntü oluştu ise o ruj renginden uzak durun.

Ten renginize uygun ruj seçiminde cilt renginizi dikkate almalısınız. Açık tenli ve açık renk gözlü bayanlar pembe ve kırmızı tonlarında rujları tercih etmelidir. Mercan rengindeki rujlar ve serin tonlardaki rujlarda açık tenli bayanlar için uygundur.

Ten rengi esmer olan bayanlar koyu renk tonlarındaki rujları tercih etmelidir. Koyu kahve, bordo, koyu kırmızı en ideal renklerdir. Parlak renklerdeki rujlar ile mercan renkleri içerisinde portakal rengine yakın rujlar esmer bayanlar için uygundur.

Kumral ten rengine sahip olan bayanlar ruj seçimi konusunda oldukça rahattırlar. Pembe, kırmızı ve şeftali tonları başta olmak üzere kumral ten rengine sahip olan bayanlar hemen hemen her renkteki rujları rahatlıkla kullanabilirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git