Tarçının Zayıflamadaki Rolü ve Zayıflatan Tarçınlı Elma Çayı

Tarçının Zayıflamadaki Rolü ve Zayıflatan Tarçınlı Elma Çayı

Özellikle kış aylarında sahlep ile birlikte tüketmeye alışık olduğumuz ve  gerek aroması gerekse süsleme amacı ile tatlılarda  tercih ettiğimiz  tarçın zayıflatır mı? bu sorunun yanıtı açık; tarçın, zayıflamaya yardımcı bir  baharattır. Tarçının zayıflamadaki rolü, kan  şekerini dengeleyerek iştah kesmesinde ve metabolizmayı hızlandırmasında yatmaktadır.

Bunun yanında tarçın mide şikayetlerini azaltan, gıdaların hazmını kolaylaştıran, sindirim sisteminin otu  bir baharattır. Diyetiniz sırasında tükettiğiniz süte bir miktar tarçın atmanız, zayıflamanızda yardımcı olacaktır. Ayrıca tarçını içtiğiniz bitki çaylarına da az miktarda katabilirsiniz.

Tarçınlı elma çayını da diyetiniz sırasında metabolizmanızın hızlanması ve iştahınızı dengelemek için sabah kahvaltısından ya  da akşam yemeğinden bir saat sonra günde bir fincan tüketebilirsiniz.

Zayıflatan Tarçınlı Elma Çayı Tarifi

Zayıflatıcı tarçınlı elma çayını yeşil  elma ile yapmanız önerilir. Yeşil elmanın yarısını kabuğu ve hatta çekirdeği ile birlikte bir büyük kupa suda yumuşayana dek pişirin. Ardından bir parça tarçın çubuğunu ve yarım limonu kabuklarıyla birlikte kaynayan suya atarak iki üç dakika daha demleyin. Eğer tarçın çubuğunuz yoksa çay demlendikten sonra bir çay kaşığı toz tarçını çaya ekleyebilirsiniz.

Çayı ocaktan aldıktan sonra blanderden geçirerek süzünüz. Tarçınlı zayıflatan elma çayını, kupa içinde, kupanın ağzını örterek 10 dakika dinlendirip, tüketiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git