T Bölgesi Bakımı İçin Etkili Maske Tarifleri

T Bölgesi Bakımı İçin Etkili Maske Tarifleri

T bölgesi denildiğinde akla alın, burun ve çene bölgesi gelir. Bu bölgeler birbirine görünmeyen bir hat ile bağlı gibidir. Her iki bölgede de sıkça görülen sorunların başında yağlanma problemi vardır. Yağlanan cilt dış faktörlerin sağladığı kiri ve tozu adeta davet eder. Bu durum hem cildinizde mat bir görünüme hem de donuk bir ifadeye sebep olacaktır. Ancak birkaç malzeme ile evde hazırlayacağınız bakım maskeleri, T bölgesinde oluşan yağlanma sorununu gidermenizi ve oluşumunu önlemenizi sağlayacaktır. İşte T bölgesi bakımı için etkili maske tarifleri;

Greyfurt, Maden Suyu ve Yulaf Ezmesi Maskesi

  • 1’er kahve fincanı maden suyu ve greyfurt suyu
  • 1 Yemek kaşığı yulaf ezmesi

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Tüm malzemeleri derin bir kabın içine alın ve iyice karıştırın. Karışım bulamaç kıvamına geldiğinde T bölgenize sürün. Bu karışımı cildinizde 15 dakika bekletin. Ardından ılık suyla yıkayın. Greyfurtun içeriğinde bulunan asitler yağları parçalayacak, yulaf ezmesi peeling görevi görerek bu yağları uzaklaştıracaktır. Maden suyu ise cildinizde açılan gözeneklerin yeniden sıkılaşmasını sağlayacaktır. Bu maskeyi haftada 2 kez tekrarlayabilirsiniz.

Limon ve Elma Maskesi

  • Yarım kahve fincanı elma suyu
  • Yarım kahve fincanı limon suyu

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Elma suyunu elde etmek için, bir miktar elmayı rendeleyin ya da blenderdan geçirin. Ardından püre haline gelen elmaların suyunu sıkın. Hazırladığınız yarım kahve fincanı elma suyu ve limon suyunu bir kabın içinde karıştırın. Karışımı T bölgenizde bulunan yağlı kısımlara sürün. Kuruduktan sonra cildinizi iyice durulayın. Limonun içeriğinde bulunan asit yağlanmayı yok edecek, elma suyu ise gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayacaktır. Bu maskeyi de haftada 2 kez tekrar edebilirsiniz.

Her iki maskede etkili sonuçlar verecek cilt bakım maskeleridir. T bölgeniz için kullanacağınız bu maskelerden, sadece bir tanesini uygulamanız yeterli olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git