Süt Alerjik Bebek Ürünleri Nelerdir, Hangi Bebekler Kullanır?

Süt Alerjik Bebek Ürünleri Nelerdir, Hangi Bebekler Kullanır?

Süt alerjik bebekler için kullanılan ürünler inek sütü içeriğiyle hazırlanmış ürünlerdir. Bebeklerin alerjik durumu olması halinde vücutlarında riskli belirtiler ortaya çıkabileceğinden süt alerjik bebek ürünleri seçiminin yapılması gerekmektedir.

Bebeklerin alerji durumları genellikle ciltte pullanma ya da kaşıntı gibi sonuçlara neden olmakta olup bunun yanı sıra mide bulantısı kusma gibi hayati risk taşıyan durumlar da söz konusu olabilmektedir.

Bebeklerin süte alerjilerinin olduğunun anlaşılması ilk aylardan itibaren ortaya çıkan bir durumdur. Fakat ilk altı ay içerisinde çok daha yoğun belirtiler görüleceğinden hemen müdahale edilmesi gerekmektedir.

Süt Alerjisi Olan Bebekler Nasıl Beslenmelidir?

Süt alerjisi ola bebeklerin beslenmesisüt ve süt ürünleri olması durumunda keçi sütünden hazırlanan ürünlerden oluşan besinlerin tercih edilmesi gerekmektedir. Fakat bazı bebeklerin keçi sütünü alması durumunda da alerjik reaksiyonlar göstermesi söz konusu olacağından tüketilmemesi gerekmektedir.

Süt alerjisi durumunda sütün doğrudan tüketiminin yanı sıra çikolata ya da hamur işi gibi süt içerikli besinlerin de kesinlikle tüketilmemesi gerekmektedir. Protein ihtiyacının farklı besinlerden karşılanarak protein eksikliğinin de önüne geçilmesi önemli olmaktadır.

Süt alerjik bebek ürünlerihazırlanırken içeriğinde zengin protein içerikleri olan mamalar hazırlanmakta ve bebeklerin süt ürünlerinden alamadıkları protein miktarını süt dışı mamalardan almaları sağlanmaktadır.

Bebeklerde Süt Alerjisi Nasıl Anlaşılır?

Bebeklerde süt alerjisinin anlaşılması için şu belirtiler takip edilmektedir:

  • Cildin birden fazla bölgesinde kızarıklık ve döküntü olması
  • Kızarıklık oluşan kısımlarda kaşıntı ve huzursuzluk olması
  • İshal
  • Kusma esnasında peynir şeklinde döküntüler

Süt Alerjisi Olan Bebekler İçin Mama Tarifleri

Süt alerjisi olan bebekler için mama tarifleriiçin pirinç sütü ya da Hindistan cevizi sütü kullanılabilmektedir. Bu sütlerin içerisinde alerjiyi tetikleyecek herhangi bir besin bulunmadığı için sağlık açısından da herhangi bir tehdit oluşmamaktadır.

Süt alerjik tahin, bebe bisküvisi, cips, mercimek, pekmez, buğday rüşeymi gibi ürünlere Aşçı Anne’den ulaşılabilmekte olup aynı zamanda bu ürünlerle ilgili olarak ne tür tariflerin yapılabileceği bilgisine de erişilebilmektedir. Bebeklerin beğenilerine ve vitamin ihtiyaçlarına göre bu ürünlerden sipariş verilmesi de mümkün olmaktadır.

Süt alerjik ve diğer ürünlerin tamamını incelemek ve satın almak için ascianne.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git