Sonbaharda Saç Bakımı

Sonbaharda Saç Bakımı

Yazın güneşinden,denizden ve hatta oldukça sık yıkanmaktan etkilenerek cansızlaşan saçlarınız, sonbaharda iyi bir bakıma ihtiyaç duyar. Yaz mevsimi çıkışında, genellikle saç uçlarının kırıldığını, saçların cansızlaştığı ve parlaklığını kaybetmeye başladığını fark ediyorsanız, mutlaka kuaföre giderek saçlarınızı az da olsa kestirin. Uzmanlar da, sağlıklı saçlara sahip olmak için en geç iki ayda bir kez saç kestirmeyi öneriyor.

Sıcak havaların saçlar üzerindeki en belirgin etkisi, nem kaybıdır. Sonbaharda saç bakımı yapmak demek, saçı yoğun nem ile desteklemek demektir. Saçı nemlemdirme işlemi, saç maskeleri ve serumlardan yararlanarak yapılır. Kuru ve cansız görünüme sahip saçların nedeni; güneş ışınlarının saçtaki doğal nem dengesine zarar vermesi. Cildimiz için nasıl nemlendirici kullanmayı ihmal etmiyorsak, saçlarımız için de nemlendirici ürünlerle sağlıklı görünümünü korumalıyız.

Saç maskeleri ve serumların yanında günlük kullanım için güvenilen ve yoğun nem desteği sağlayan şampuanlar tercih tercih edebilirsiniz. Özellikle ince telli saçlar, mevsim geçişlerinde, yani ilkbahar ve sonbahar aylarında, daha çok nem desteğin ihtiyacı gösterir.  Daha yoğun ve hızlı destek için; saçlara etkisi kanıtlanmış Argan, Jojoba ve Badem yağlarının antioksidan faydası ile saç bakımı yapmak gerekir.

Soğuk havalarda, saçların daha çok kurutulduğu ve daha çok şekillendirildiği bir gerçektir. Saç kurutma ve şekil verme işlemleri için kullanılan ısıtıcı cihazlar, yaz boyunca nem kaybı yaşayan saçların daha da kurumasına neden olur.  Saçlarınızın sağlıklı görünümünü korumak için ısı ve şekillendirme öncesi bakım da ihmal edilmemeli.  Bu nedenle, bu işlemler öncesinde ısı ve şekillendirme işlemlerinin etkilerine karşı koruyan, bakım özellikli şekillendirici ürünler kullanmalıdır. Böylece yüksek ısının saçlara zarar vermesi önlenir ve saçlarınız sağlıklı görünüm kazanır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git