Soğuk Lipoliz: Tek Seansta Güvenli Bölgesel Kilo Verme

Soğuk Lipoliz: Tek Seansta Güvenli Bölgesel Kilo Verme

Bölgesel zayıflama özellikle kadınlar olmak üzere son yıllarda birçok kişi tarafından talep edilir. Genetik ve çevresel faktörler söz konusu olduğunda çoğu zaman diyet ve spor yeterli olmaz ve bu sebeple farklı yöntemlere ihtiyaç duyulur. Bölgesel zayıflamayı sağlayan birçok yöntem mevcuttur ancak size uygun zayıflama tekniğini araştırırken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli faktör yöntemin güvenli olmasıdır. Bu metinde bölgesel zayıflama yöntemlerinden biri olan soğuk lipoliz nedir, nasıl yapılır ve soğuk lipoliz yaptıranları nasıl bir işlem ve sonuç beklediği sorularını yanıtlayacağız.

Bölgesel zayıflamayı sağlayan güvenli ve etkili yöntemlerden biri soğuk lipolizdir. Peki, soğuk lipoliz nedir? Soğuk lipoliz ya da diğer adıyla coolsculpting, bölgesel zayıflama için onaylanmış bir prosedürdür. Yağ hücrelerinin donma sıcaklığında vakumla dondurulmasını içeren bir prosedürdür. Coolsculpting, alt karın, sırt, bacak, kol ve basen bölgelerine uygulanabilir ve yapılması her yaştan kadın ve erkek için uygundur. Soğuk lipolizin yapıldığı bölgede incelme oluşur. Soğuk lipoliz prosedürünün ağrı azaltıcı ve selülit giderici etkileri de vardır. Uygulama, vücut hatları yeniden şekillenmesini sağlar. Tek seans ile ortalama %20- 40 oranında incelme sağlanır.

Coolsculpting invaziv bir yöntem değildir, yani ameliyat, kesik veya anestezi içermez. Bu sebeple liposuction’dan daha az risklidir. Ancak soğuk lipoliz yaptıranlar bazı yan etkilerin de olabildiğinin farkında olmalıdır. Bu yan etkiler, şişme, morarma, duyarlılık, cilt kızarıklığı ve bölgesel ağrıdır. Ancak yan etkilerin hepsi kısa süreli ve hafiftir. Soğuk lipolize bağlı olarak kanama ya da kalıcı yara gibi önemli yan etkiler ortaya çıkmaz.

Soğuk Lipolizden Beklentiniz Ne olmalıdır?

Coolsculpting, yağ hücrelerini parçalamak için donma sıcaklıklarını kullanır. Soğuk, yağ hücrelerine yaptığı gibi diğer hücrelere zarar vermez ve bu nedenle coolsculpting işleminin cilde veya altta yatan dokuya herhangi bir zararı yoktur. Prosedür sırasında, pratisyen, yağ dokusunun üstündeki cildi, yağ hücrelerini soğutan bir aplikatöre çeker. Soğuk hava bölgeyi uyuşturur ve bazı insanlar bir soğuma hissi hissettiğini bildirir.

Çoğu Coolsculpting prosedürü yaklaşık bir saat sürer. Deriye veya dokuya zarar gelmediği için prosedür sonrası bir iyileşme süresi yoktur. Bazı insanlar Coolsculpting bölgesinde, yoğun bir egzersiz sonrası hissedilen ağrıya benzer bir rahatsızlık hissettiğini belirtmiştir. Coolsculpting işleminin bir kez yapılması yeterlidir ve işlem sonrası yağ hücrelerinin vücuttan çıkması yaklaşık 4-6 ay sürebilir. Bu süre içinde yağ alanı ortalama %20 ila %40 arasında azalacaktır.

Her ne kadar coolsculpting işleminden sonra diyet yapmaya ihtiyaç duyulmasa da bu prosedür, vücudun yağlanmasını sonsuza kadar engelleyen bir mucize değildir. Coolsculpting yaptıran kişiler işlemin ardından diyetine ve egzersiz düzenine dikkat etmelidir ki tekrar kilo almasın ve sağlıklarını koruyabilsinler.

Soğuk lipoliz yapan pek çok yer mevcuttur. Ancak bu işlemi yaptırmayı düşünenler her yere güvenemeyeceğini bilmelidirler. İstanbul’da sadece soğuk lipolize odaklanan Cool Clinic, soğuk lipoliz yaptıranların kesinlikle tercih etmesi gereken yerdir. Cool Clinic soğuk lipolizden alınan faydayı maksimize etmek için tedavinin doktorlar tarafından uygulanmasını sağlar. Ayrıca Cool Clinic’teki ilgili, uzman ekip soğuk lipoliz işlemi öncesi ve sonrasında hastanın tüm sorularını cevaplayarak ve her aşamada tedavinin faydalarını kontrol ederek hastanın işlemden memnun kaldığından emin olur. Cool Clinic’in modern cihazları sayesinde zayıflanması istenen bölgeler için 5 çeşit başlık mevcuttur ve aynı anda 2 bölgeye uygulanabilir. Böylece Cool Clinic sayesinde zayıflanmasını istediğiniz bölgedeki yağlardan 1 veya 2 seansta kurtulursunuz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git