Siyah Noktalara Türk Kahvesi Maskesi

Siyah Noktalara Türk Kahvesi Maskesi

Siyah noktalar üzerinde etkili olduğu bilinen Türk kahvesi, çoğu zaman kendi başına bir peeling ürünü olarak kullanılır. Ancak kahvenin içine bir miktarda zeytinyağı girdiğinde, maske sadece peeling görevi görmekten çıkar. Hem cilt bakımınızı yaparak cildi yumuşatan hem de cildiniz üzerinde peeling görevi gören bir maskeye ne dersiniz?

Türk Kahvesi ve Zeytinyağı Maskesi

Hem kolay hem de masrafsız! Evde iki malzeme ile hızlıca hazırlayabileceğiniz bu maske, peeling maskesi görevi görerek siyah noktalardan kurtulmanızı sağlayacak. Ayrıca bir bakım maskesi olduğu için, cildinizin nemlenmesini ve yumuşamasını sağlayacak.

Malzemeler

  • 1 Tatlı kaşığı Zeytinyağı
  • 1 Tatlı kaşığı Türk kahvesi

Hazırlanışı ve Uygulanışı
Uygun bir kabın içine önce Türk kahvesini, ardından zeytin yağını alın. Malzemeleri iyice karıştırın. Hazır hale gelen maskeyi cildinize sürün. Cildinize iyice yaydığınız maskeyi 5 dakika boyunca bekletin. Ardından soğuk su ile yüzünüzü temizleyin. Yüzünüzü temizlediğiniz de cildinizde yağlı bir doku oluştuğunu görebilirsiniz. Bu sizi korkutmasın. Çünkü zeytinyağı etkisi nedeniyle, cildinizde yağlı bir tabaka oluşması mümkün. Bu sorun cildinizi iyice duruladığınız da yok olacaktır. Maskeyi haftada 1 veya 2 kez uygulayabilir ve yüzünüzde oluşan farkı görebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git