Siyah Nokta Bandı Hazırlama Yöntemleri!

Siyah Nokta Bandı Hazırlama Yöntemleri!

Kadın erkek fark etmeksizin herkesin kabusu haline gelen siyah noktalar, özellikle yanak, alın ve burun bölgesinde ortaya çıkıyor. Rahatsız edici ve yorgun bir görüntüye neden olan siyah noktalar cilt tipinden kaynaklanabileceği gibi, dış faktörlerin etkisiyle de görülebiliyor. Hal böyle olunca insanlar bu sorunun üstesinden gelmek için çareler aramaya başlıyor. Hatta bunun için etkili bir yöntem olan siyah nokta bantlarına, fazlasıyla para harcanıyor. Peki dıştan bakınca karışık gibi görünen siyah nokta bantlarını, evde kolaylıkla hazırlayabileceğinizi biliyor muydunuz? Yapımı gayet basit olan, etkisiyle uygulayanları şaşırtan siyah nokta bandı hazırlama yöntemlerine bir göz atalım;

Evde Siyah Nokta Bandı Hazırlama Yöntemleri

Süt ve Jelatin Yöntemi

  • 1 yemek kaşığı toz jelatin
  • 1 yemek kaşığı süt

Hazırlanışı ve Uygulanışı
Isıya dayanıklı bir bardağın içine malzemeleri ekleyin. İki malzemeleyi güzelce karıştırdıktan sonra, mikrodalga fırına koyun. Fırını orta güce ayarlayın ve karışımı 10 saniye fırında bekletin. Hazır hale gelen karışımı fırından çıkardıktan sonra soğumaya bırakın. İşte siyah nokta bandınız hazır! Hazırladığınız bu karışımı kullanmadığınız bir makyaj fırçası yardımıyla, burun bölgenize sürmeniz gerekiyor. Ardından 10 dakika bekleyip karışımın kurumasını sağlayın. Kuruyan bandı burnunuzdan kırmadan ve narince sökün. Siyah noktaların hazırladığınız bantla birlikte çıktığını göreceksiniz.

Yumurta Akı ve Limon Yöntemi

  • 1 yemek kaşığı limon suyu
  • 1 yumurta akı
  • Kağıt havlu

Hazırlanışı ve Uygulanışı
Yumurta akı ve limon suyunu uygun bir kaba alarak karıştırın. Elde ettiğiniz karışımın içine kağıt havludan kopardığınız parçaları bastırın. Karışım kağıt havlu üzerinde kurumadan siyah noktalarınızın bulunduğu bölgelere yapıştırın. Bu şekilde 25 dakika bekledikten sonra, kağıt havlu parçalarını yüzünden soyarak çıkarın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git