Sivilcesiz Bir Cilt İçin Yapılması Gerekenler

Sivilcesiz Bir Cilt İçin Yapılması Gerekenler

Genellikle yağlı ciltlerde, hormonal değişikliklerde ve güneş ışınlarına maruz kalma sonucunda ortaya çıkan sivilceler hem bir sağlık problemi hem de oldukça can sıkıcı bir görüntü oluşturmaktadır. Ancak bu sivilceleri henüz oluşmadan önlemek de mümkündür. Küçük ve basit püf noktalarına dikkat ederek sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Sivilcelerin Önlenmesi

Öncelikle sağlıklı ve dengeli beslenmek çok önemlidir. Daha çok sebze ve meyve tüketmek, yağlı besinlerden uzak durmak cilt sağlığı açısından da gereklidir. Yine bol su tüketilmeli, spor yapılmalı, alkol, sigara gibi sağlığa zararlı alışkanlıklardan uzak durulmalıdır. Ayrıca stresin de sivilce oluşumunda oldukça etkili olduğu göz ardı edilmemelidir.

Ciltte oluşan sivilceler kesinlikle sıkılmamalıdır. Cilt daima temiz ve bakımlı tutulmalı, kimyasal bakım ürünlerinden uzak durulmalı, eğer makyaj yapılmışsa en kısa sürede ve doğal yöntemlerle makyaj temizlenmelidir. Güneş kremleri kullanılmalı, cildin güneşe uzun süreli direkt teması engellenmelidir. Doğal bakım ürünleri tercih edilmeli, temizliğin de doğal ürünlerle yapılmasına dikkat edilmelidir. Hamilelikte, ergenlikte ve yaşlılıkta doğal olarak oluşabilecek sivilceler için endişelenmemeli, dokunmadıkça ve doğal ürünlerle tedavi yoluna gidildikçe bu sivilcelerden en kısa sürede kurtulunacağı bilinmelidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git