Sivilce Sorununa Doğal Çözümler

Sivilce Sorununa Doğal Çözümler

Geçmişten günümüze birçok insanın korkulu rüyası, ciltte oluşan sivilcelerdir. Özellikle ergenlik döneminde fazlaca görülen sivilceler, kişiyi psikolojik açıdan da etkilemektedir. Sivilce sorununun önüne geçilmediğinde, sivilcelerin bulunduğu alan genişleyerek yayılmaktadır. Bu durumda sorunun tedavisi, çok daha meşakatli bir hal almaktadır. Ancak evde uygulayabileceğiniz birkaç doğal maske sayesinde, sivilce sorunu kabusunuz olmaktan çıkacak! Tamamen doğal malzemelerle hazırlayacağınız bu maskelerle, cildiniz tertemiz bir hal alacak.

Sivilceler İçin Uygulayabileceğiniz Doğal Maskeler

Tarçın ve Bal Maskesi
Tarçın ve balla elde edebileceğiniz bu maske sayesinde, sivilcelerinizden kısa sürede kurtulabilirsiniz. Sivilceler üzerinde oldukça büyük etkisi olan maskeyi hazırlamak için, 1 çay kaşığı tarçın ve 2 yemek kaşığı balı bir kap içinde iyice karıştırın. Elde edeceğiniz karışımı, masaj hareketleriyle sivilcelerin olduğu bölgeye uygulayın. Maskeyi yüzünüzde yaklaşık 30 dakika bekletin ve ılık suya iyice temizleyin. Bu maskeyi düzenli olarak kullanabilirsiniz.

Karbonat Maskesi
Karbonatın birçok cilt sorunu üzerindeki tedavi edici etkisi, sivilceler üzerinde de kendini göstermektedir. Bu malzeme ile yapacağınız maske ise oldukça ucuz ve basit. İhtiyacınız olan tek şey karbonat ve su! Bu iki malzemeyi göz kararı kullanarak, macun kıvamında bir maske elde etmeniz gerekiyor. Hazırladığınız maskeyi dairesel masaj hareketleriyle yüzünüze yedirip, 15 dakika boyunca cildinizde bekletin. Ardından ılık suyla, cildinizi iyice temizleyin. Sivilceleri yok eden bu maske, gözeneklerin açılmasını sağlayarak cildinize güzellik katacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git