Sivilce Lekelerine Ne İyi Gelir?

Sivilce Lekelerine Ne İyi Gelir?

Yüzde oluşan sivilceler zaman içinde kendi kendine veya kişinin uyguladığı yöntemler ile iyileşir ancak sivilceler ciltte lekelere neden olduğu zaman can sıkıcı bir durum meydana gelmektedir. Peki, sivilce lekelerine ne iyi gelir?

Sivilce Lekeleri İçin Salatalık Maskesi

Sivilcelerden dolayı yüzde leke oluşan bölgelere salatalık maskesi yapmanız faydalıdır. Bunun için salatalığı rendeleyerek kullanabilirsiniz. Salatalığı hazırlayın ve lekelerin üzerine koyun. 20-30 dakika kadar bekletip soğuk su ile durulayın. Bu uygulamayı her gün bir kez yapabilirsiniz.

Sivilce Lekeleri İçin Sirke

Düzenli kullanımda cilt lekeleri ve sorunlarını çözmekte başarılı olan sirkeyi kullanırken sirke miktarı ile aynı oranda su kullanarak karışımı inceltip o şekilde uygulamanız gereklidir. Su ile incelttiğiniz sirkeyi temiz bir pamuk ile lekelerin üzerine sürebilirsiniz. Sirke yüzünüzde kuruduktan sonra da ılık su ile durulayın.

Sivilce Lekeleri İçin Yoğurt Maskesi

Cilt lekelerine en iyi gelen doğal yöntemlerden biridir. Sivilcelerin bıraktığı kızarıklıklar ve lekeler için yüzünüze sade soğurdu nazikçe sürün ve 15 dakika kadar bekletin. Sonrasında cildinizden temizleyin. Eğer daha etkili bir maske isterseniz, az miktar yoğurt içerisine 4-5 damla sıkılmış limon suyu ve 1 tatlı kaşığı kadar toz yulaf ezmesi ekleyerek karıştırabilirsiniz. Bu maskeyi haftada bir uygulayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git