Sivilce İzlerini Geçiren Doğal Maske Tarifi

Sivilce İzlerini Geçiren Doğal Maske Tarifi

Sivilceler, özellikle ergenlik çağındaki gençlerin korkulu rüyasıdır. Bu dönemde genellikle yüzde oluşan akne ve sivilceler, kişinin sıkıntılı bir ergenlik süreci geçirmesine neden olur.

Sivilcelerin sıkılması nedeni ile oluşan sivilce lekeleri, tedavi edilmediği taktirde her zaman kalacaktır.

Peki, ciltte kötü bir görünüme sebep olan sivilce izleri nasıl geçer? Sivilce izlerinin geçmesi için kullanılan kimyasa peeling ve kozmetik kremler, içeriğinde bulunan zararlı maddeler nedeniyle, alerjilere ve cildin daha çok zarar görmesine sebep olmaktadır.

Kimyasal krem ve ilaçlara başvurmak yerine, evde hazırlayabileceğiniz bitkisel bir yöntem olan sivilce izlerini geçiren doğal maske sayesinde, bu sorununuzdan kurtulmak mümkün.

Doğanın insanlara bahşettiği mucizevi güçler sayesinde, birçok cilt problemlerine ve sağlık sorunlarına çözüm bulunmaktadır. Sivilce lekelerini geçiren doğal maske, içeriğinde bulunan doğal vitaminler sayesinde cildinizin pürüzsüz bir görünüm almasını da sağlayacaktır. Bunun yanı sıra, cildin ihtiyacı olan nemi de, bu maske sayesinde sağlayacaksınız.

İşte size, cildinizdeki izlerden kurtulmak için yapacağınız sivilceler için doğal maske tarifi.

Sivilce izlerini geçiren doğal maske için gerekli malzemeler

  • Yarım tatlı kaşığı bal
  • 2 tatlı kaşığı süt
  • 1 adet yumurta beyazı

Sivilceler için doğal maskenin hazırlanışı ve uygulanışı

Cam veya porselen bir kasenin içine yumurtanın beyazını koyarak, tel bir çırpıcıyla köpürünceye kadar iyice çırpın. İçine süt ve balı ilave ederek birbirlerine yedirilmesi için iyice karıştırın.

Hazırlamış olduğunuz maskeyi, tüm yüz bölgesine yedirerek sürün ve on dakika etki etmesini bekledikten sonra, yüzünüzdeki maskenin soğuk su ile iyice temizlenmesini sağlayın.

Bu maskeyi, 5 günde bir defa yüzünüze uygulayabilir, cildinizi lekelerden temizleyebilirsiniz.

5 günde bir defa uygulama sayesinde, 3 ay sonra, sivilce izlerinden ve lekelerinden tamamen kurtulduğunuzu görecek, cildinizin yenilendiğini fark edeceksiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git