Sivilce İzleri ve Beyaz Bir Cilt İçin Domates Maskesi

Sivilce İzleri ve Beyaz Bir Cilt İçin Domates Maskesi

Mutfağın olmazsa olmazlarından, besin değeri yüksek ve faydalı bir sebze olan domates, cilt bakımı için de çok değerli bir sebzedir. Özellikle sivilcelerin bıraktığı rahatsız edici izler ve cilt renginin koyuluğu gibi sorunları gidermede etkili olan domates, birçok pahalı bakım ürününün göstereceği etkiyi göstermektedir. Hem de neredeyse hiçbir maliyeti olmadan! Domates kullanarak evde hazırlayabileceğiniz, ucuz, kolay ve oldukça etkili bir maske tarifine ne dersiniz? Cevabınız ”Evet” ise, lütfen yazımızın devamına göz atın.

 

Sivilce Lekeleri İçin Domates Maskesi

Malzemeler

  • 1 adet domates
  • 1 adet salatalık
  • 2 adet avokado

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Olgun domateslerden seçtiğiniz 1 tane domatesi iyice yıkayın ve bir kabın içinde çatalla ezin. Ezme işlemini iyi yaparsanız, alacağınız sonuçlara etki edecektir. Diğer yanda salatalık ve avokadoları rendeleyin. Bu karışımın suyunu tülbent ya da süzgeç yardımıyla süzün ve domates püresine ekleyin. Malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra, sivilce lekelerinin üzerine maskeyi sürün. 20 dakika bekleyin ve ardından ılık suyla durulayın. Bu maskeyi haftada 1 kez uygulamanız yeterli oalcaktır.

Cilt Rengini Açmak İçin Domates Maskesi

Malzemeler

  • 1 adet domates
  • 1 tatlı kaşığı pirinç unu

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Olgun 1 adet domatesi iyice yıkayın ve rendeleyin. Ardından bir tülbent yardımıyla domatesin suyunu çıkarın. Bir kaba alacağınız pirinç ununun üzerine, süzdüğünüz domates suyunu ekleyin. Uygun bir kıvama gelene kadar malzemeleri karıştırın. Malzemeler bir hamur kıvamını aldığında, maskenin hazır olduğu anlamına gelecektir. Hazırladığınız maskeyi göz çevresi haricinde, yüzünüzün tamamına uygulayın. 10 dakika bekledikten sonra, ılık suyla temizleyin. Bu maskeyi haftada 1 kullanabilir ve düzenli kullanımda cilt üzerinde aydınlatıcı etkisini görebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git