Şişen Ayaklar İçin Doğal Tedaviler

Şişen Ayaklar İçin Doğal Tedaviler

Özellikle topuklu ayakkabı ya da sıkı ayakkabılar üzerinde çok uzun süre ayakta durmanın neticesinde şişmeye başlayan ve kişileri oldukça rahatsız edebilen ayaklar, bazı doğal tedavi yöntemleri ile kısa sürede eski normal hallerine geri getirilebilir. Bu bağlamda şişen ayaklar için doğal tedaviler ile sadece birkaç uygulama sonrasında dahi etkili çözümler sağlanabilir.

Yeşil Çay ve Şeker Kürü

Vücuda enerji verici özelliği ile bilinen yeşil çay, şişen ayaklar için doğal tedaviler arasında en etkili olanlarından bir tanesidir. Kolaylıkla hazırlanabilecek olan bu kür için gereken malzemeler 50 gram kadar yeşil çay, 1 yemek kaşığı esmer şeker, çeyrek çay fincanı badem yağı, taze sıkılmış bir limonun suyu ve 1 yemek kaşığı bal şeklindedir. Tüm malzemeler bir kaba döküldükten sonra homojen hale gelene kadar karıştırılır ve ayaklara masaj yardımı ile yedirilir. Bu mucizevi kürün şişen ayaklardaki iyileştirici etkisi sadece yarım saat içerisinde dahi gözlemlenebilir.

Avokado ve Çilek Kürü

1 avokado, 10 adet çilek ve 1 yemek kaşığı deniz tuzu ile hazırlanan bu kür, şişen ayaklar için doğal tedaviler içerisinde oldukça pratik bir yöntemdir. Çilek ve avokadolar bir kapta iyice ezildikten sonra üstlerine deniz tuzu dökülmesi ve ayakların bu karışım ile masaj yapılarak yavaşça ovulması, kısa sürede şişlikleri indirme konusunda etkili olabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git