Sırt ve Göğüste Çıkan Sivilceleri Yok Etmenin Yolları

Sırt ve Göğüste Çıkan Sivilceleri Yok Etmenin Yolları

Sivilce sorununun hemen hemen herkes için bir cilt kabusu olduğu bilinir. İnsanlar hayatı boyunca mutlaka sivilce problemi ile karşı karşıya kalır. Yüzde çıkan sivilcelerin yarattığı gerilim gibi, özellikle yaz aylarında göğüs ve sırt bölgesinde çıkan sivilceler de can sıkıcı bir hale gelebilir. Güneşi yoğun şekilde hissettiğiniz yaz mevsiminde, daha pürüzsüz bir sırt ve göğüs bölgesi istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin. İşte göğüs ve sırt bölgesinde oluşan sivilce sorununu gidermek için, düşündüğünüzden daha kolay çözüm önerileri;

 

Temizliği İhmal Etmeyin

İnsanlar yüz temizliğini her gün yapmaktadır. Sabah güne yüz yıkayarak başlamak bile, bir temizlik işlemidir. Ancak vücut için bu özeni gösteren kişi sayısı daha azdır. Göğüs ve sırt bölgesinde çıkan sivilcelerin önüne geçmek istiyorsanız, vücut temizliğinizi de sıkça tekrarlamalısınız.

Peelingten Vazgeçmeyin

Yüz, el ve ayak bölgelerine yapılan peeling işlemini, vücudunuz için yapmayı ihmal etmeyin. Bunun için yapmanız gereken şey bir vücut peelingi edinmek ya da uygun bir vücut peelingi tarifi bularak evde hazırlamak. Sırt ve göğüs bölgesine yapılacak olan peeling uygulaması, ölü deri ve kiri alarak sivilce oluşumunu engelleyecektir.

Kıyafet Seçimi Önemli

Yüzde oluşan sivilceler için giysileri suçlamak doğru olmayabilir. Ancak vücutta oluşabilecek sivilcelerin bir nedeni de, yanlış kıyafet seçimleridir. Cildin hava almasını sağlayacak kumaşlardan yapılmış giysiler tercih ederseniz, vücudunuz terlediğinde dahi hava alacağı için bakteri oluşumu görülmeyecektir. Bunun için özellikle pamuklu kıyafetleri tercih etmeniz yararlı olur. Spordan sonra alacağınız duşun ardından da, aynı özellikte kıyafetleri kullanmalısınız. Böylece vücut terden daha rahat kurtularak hava alacak ve sivilce oluşumu engellenecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git