Sırt ve Göğüste Çıkan Sivilcelere Çözüm

Sırt ve Göğüste Çıkan Sivilcelere Çözüm

Sırt ve göğüs bölgesinde çıkan sivilceler, insanların en çok şikayet ettiği cilt sorunlarından biri. Sırt ve göğüste çıkan sivilcelere çözüm arayan birçok insan, yüklü paralar alarak tıbbı yardım arayışları içine giriyor. Ancak bu cilt sorununun, doğal yollarla azalmasını sağlayacak faktörlerde bulunuyor. Dikkat edeceğiniz ve doğru uygulayacağınız bazı yöntemler ile, sırt ve göğüste çıkan sivilcelere çözüm bulabilirsiniz.

Sırt ve Göğüste Çıkan Sivilcelerden Kurtulmak İçin Yapılması Gerekenler!

Sivilceler yaz ya da kış farketmeksizin, can sıkıntısı yaratan cilt problemleridir. Ancak bunlardan kurtulmanın birkaç doğal ve basit yolu bulunmaktadır.

Cilt Temizliği
Sırt ve göğüs bölgesinde çıkan sivilcelerin önüne geçmekte atılacak en önemli adım, vücut temizliğine önem vermek ve düzenli olarak yapmaktır. Özellikle sivilce oluşumunun olduğu bölgelerin, hergün antibakteriyel özelliği olan bir sabunla yıkanması gerekir.

Doğru Kıyafet Seçimi
Ter emilimini sağlamayan kıyafetler ciltte ve haliyle göğüs ve sırt bölgesinde, bakteri oluşumu ve sivilce sorununa neden olmaktadır. Bu nedenle terlediğiniz ve özellikle spor yaptığınız zamanlarda, doğru kıyafetler seçmelisiniz. Hava alan ve pamuklu kumaşlar, sivilce sorunundan kurtulmanız için en doğru seçim olacaktır.

Vücut Peelingi
Peeling ürünleri ciltteki kir tabakası ve ölü derinin atılmasını sağlamaktadır. Yüz dışındaki bölgeler için üretilmiş peelingler, sırt ve göğüs bölgesindeki sivilcelerin kısa süre içinde kurumasını sağlayacaktır. Bu nedenle vücudunuza uygun, doğal peeling ürünleri edinmeli ve haftada 2 kez vücudunuza peeling uygulaması yapmalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git