Sırt ve Göğüs Bölgenizdeki Sivilcelerden Doğal Yollarla Kurtulun

Sırt ve Göğüs Bölgenizdeki Sivilcelerden Doğal Yollarla Kurtulun

Göğüs ve sırt bölgesinde çıkan sivilceler hangi yaşta olursak olalım canımızı sıkar. Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında daha göz önünde olacağı için çareler ararız.

Kötü görünen sivilcelerden dolayı kıyafet seçiminde zorlanırız. Aslında basit işlemlerle bu sivilcelerden kurtulabiliriz.

Sivilceler aşırı yağlı gıdaların tüketimi, stres, hormon ve hatta hijyen kaynaklı olabilir.

Bu bölgelere uygulayacağınız küçük bir bakımla sivilcelerden kurtulabilirsiniz.

Nasıl mı olacak?

Hijyen
Yüzümüzü cilt yapımıza uygun sabunlarla günde birkaç kez yıkayarak temizliyoruz, haliyle bunu vücudumuza yapamıyoruz, eğer yağlı bir cildiniz varsa biraz daha sık duş almanız önerilir, banyo sırasında sivilceli bölgelere kükürtlü sabun kullanmanız ve son durulama suyuna yarım çay bardağı sirke ilave etmeniz o bölgede derinlemesine hijyen sağlayacağından etkili olacaktır.

Peeling
Hemen hemen hepimiz yüzümüz için sıklıkla peeling yapmaktayız, peki sivilceli bölgeler için peeling yapmayı denediniz mi? Biz size dekolte ve sırt bölgesinde bulun sivilceler için yaz döneminde ayda bir kez peeling yapmayı öneriyoruz.

Adaçayı Banyosu
Banyo küvetine 1 kilo adaçayı ile demlenmiş su koyun ve küveti doldurun, bu suda 15-20 dakika bekledikten sonra temiz su ile durulanın.

Banyo sırasında bitki lifinden yapılmış keselerle keselenmenizde etkili olacaktır.

Kıyafet Seçimi
Özellikle yazın kıyafet seçiminiz çok önemli, kıyafetlerinizin rahat, vücudunuza hava aldıran, ter emen pamuklu kıyafetler olması önemli. Dar ve sentetik kıyafetler ter emmediği için sivilce oluşumunu hızlandıracaktır. Sürekli spor yapan biri iseniz sık sık duş alarak vücudunuzun yağ tutmasını önleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git